Woda w ogrodzie

woda w ogrodzie

Własny ogród marzy się wielu osobom, każdy chciałby mieć swój własny zakątek zieleni koło domu. Odpoczynek po pracy w takim miejscu jest na zupełnie innym poziomie niż ten na kanapie przed telewizorem. Oczy człowieka najlepiej odpoczywają podczas patrzenia na kolor zielony. Uwielbiamy również zapach wody i jej chlupoczący dźwięk. Zieleń to oczywiście podstawa ogrodu, ale to  dźwięki wody relaksują nas w takich miejscach najbardziej.

Fontanna

Fontanna w centrum ogrodu nada mu wyjątkowo relaksacyjnego klimatu. Wystarczy tylko ułożyć się na wygodnym leżaku i oddać się swoim przemyśleniom w spokoju. Nawet nie spostrzeżemy się, a nasz stres i zmęczenie odejdą jak ręką odjął. Najczęściej stosowanymi obecnie fontannami są te z zamkniętym obiegiem wody. Nie trzeba się przejmować rachunkami za wodę, bo wystarczy uzupełniać tą, która wyparowała.

Oczko wodne

Fontanna to nie jedyny sposób na zwiększenie wilgotności ogrodu. Oczko wodne nie będzie wydawało dźwięków, chyba że wpuścimy do niego ryby. Trzeba jednak pamiętać, że są to również zwierzęta, nie tylko ozdoba i należy o nie dbać.

Woda w ogrodzie jest bardzo ważna, dlatego najczęściej znajduje się w centrum tego miejsca. Stanowi ozdobę, a także poprawia klimat „przydomowej łąki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *