Wybór oświetlenia do łazienki

źródło: urzadzamy.pl

Oświetlenie ma ogromne znaczenie w każdym wnętrzu, a szczególnie w łazience. Dlaczego można tak powiedzieć? Ponieważ łazienka często jest pozbawiona dostępu do naturalnego światła. Oświetlenie musi być zatem tak dobrane, by łazienka była jasna, a dzięki temu wygodna. Jak zatem wybrać takie oświetlenie?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Należy pamiętać o tym, że oświetlenie w łazience ma być funkcjonalne, wygodne, ale również estetyczne. Tak jak każdy element wykończenia czy wyposażenia wnętrza, również oświetlenie wpływa na wygląd łazienki i panujący w niej klimat. Do wyboru mamy zasadniczo dwa typy oświetlenia – górne i boczne.

 

Oświetlenie górne pozwala na ogólne rozświetlenie pomieszczenia. W tej roli świetnie sprawdzi się wisząca lampa, ale również listwa z kilkoma źródłami światła. Taki rodzaj oświetlenia wygląda bardzo estetycznie i spełnia stawianą mu rolę. Bez większego problemu można dobrać lampy do łazienek o każdej wielkości i w każdym stylu – czy to do łazienki minimalistycznej, romantycznej czy nowoczesnej.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

W łazience sprawdzi się również oświetlenie boczne, które montuje się na ścianach. Najlepiej wybrać kinkiety łazienkowe, które pasują do lampy sufitowej. Takie oświetlenie umieszcza się zazwyczaj przy lustrze i umywalce, dzięki temu przestrzeń ta staje się bardziej wygodna. Można zdecydować się na kinkiet na lustrem lub dwa kinkiety po bokach lustra. Ważne jest to, by światło nie oślepiało osoby korzystającej z łazienki ani nie odbijało się w lustrze. Wtedy spełni swoją rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *