Jak wyczyścić szczotkę do włosów

To, w jakim stanie jest szczotka, którą czeszemy swoje pasma, ma wpływ na wygląd i zdrowie naszych włosów. Gromadzące się na niej zanieczyszczenia zostają automatycznie “zaaplikowane” na włosy. Zobacz, jak skutecznie wyczyścić szczotkę!

Mycie szamponem

To podstawa w dbaniu o szczotkę do włosów! Na włosiu szczotek, których używamy, gromadzą się włosy oraz sebum. Czesanie się zabrudzoną szczotką może więc przyspieszać przetłuszczanie się włosów – aby temu zapobiec, przynajmniej raz w tygodniu myj szczotkę ciepłą wodą z dodatkiem szamponu.

Szczoteczka do zębów i soda

Być może zdarzyło Ci się kiedyś znaleźć lubianą przez siebie szczotkę do włosów w starej, dawno nie używanej torbie, plecaku lub nawet… pod łóżkiem. Jeśli tak, to zapewne wiesz, że taka szczotka wymaga dokładnego czyszczenia – znajdują się niej nie tylko Twoje włosy, ale także kurz i inne zanieczyszczenia. Namocz więc szczotkę w kubku z ciepłą wodą, a później dodaj do niej pół łyżeczki sody. Na końcu umyj szczotkę szczoteczką do zębów i pozostaw ją do wyschnięcia. Jeżeli szczotka była bardzo brudna lub nie wiesz, kto mógł jej używać, możesz ją zdezynfekować, używając w tym celu spirytusu salicylowego lub mieszanki wody i octu.

Czesanie sprzętu do czesania

A co w sytuacji, gdy na wyczyszczenie szczotki masz tylko chwilę? Spokojnie – da się to zrobić w dwie minuty i to zupełnie “na sucho”! Najpierw wyjmij ze szczotki zalegające w niej włosy, a następnie… wyczesz ją. Najlepiej będzie zrobić to przy pomocy grzebienia o gęsto rozstawionych ząbkach. Ważne jest też, aby grzebień, którym czyścisz szczotkę, był czysty.

Olejek herbaciany

Jeśli posiadasz szczotkę z naturalnego włosia, to zapewne wiesz, jak wspaniale wpływa ona na włosy – dzięki czesaniu pasm tego rodzaju szczotką, stają się one niezwykle miękkie i gładkie. Szczotki z włosia naturalnego nie należą jednak do najtańszych – tym bardziej należy więc o nie dbać! Aby wyczyścić ją bez narażania na zniszczenie, możemy spryskać ja mieszanką wody i kilku kropel olejku herbacianego, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *