Wynajmowanie samochodów – nowa moda?

Pomimo dużego wachlarza usług, jakie posiadają firmy wynajmujące samochody – nie są to produkty modne i cenione wśród konsumentów.
Wynika to po części z braku zapotrzebowania, bo kierowców z własnymi pojazdami nieustannie przybywa i nie potrzebują oni pojazdu na kilka dni lecz na stałe.

Jest to też w bardzo dużej mierze wynikiem nieuwagi konsumentów, którzy wynajęcie samochodu kojarzą z ogromnym nakładem – nie zdając sobie zupełnie sprawy z tego, że można dzisiaj wynająć samochód za pięćdziesiąt złotych dziennie.
Są to jednak samochody o bardzo małych gabarytach i słabej mocy, ale tak niska cena wynajmu samochodu jest porównywalna do dwóch kursów taksówki.
Poza małymi samochodami, które nie są przeznaczone do przebywania bardzo dalekich tras – możemy wypożyczyć większe, rodzinne samochody, na posiadanie których raczej nie możemy sobie pozwolić.
Największą popularnością cieszą się pojazdy przemysłowe, które są w stanie przewozić ładunek do trzech i pół tony, czyli takie, które możemy prowadzić mając tylko prawo jazdy kategorii B.
Należy więc wiedzieć, że w razie potrzeby do naszej dyspozycji – każde spore miasto w Polsce ma wypożyczalnie samochodów, które możemy wypożyczyć od ręki bez konieczności realizowania większych formalności.
Najmniej znaną możliwością tych firm jest jednak najmowanie samochodu w momencie, gdy będziemy uczestnikami szkodliwego zdarzenia drogowego a sprawca wypadku trwale uszkodził nasz pojazd.
Według nowych przepisów ubezpieczeniowych przysługuje nam wtedy prawo do wynajmu pojazdu, za który zapłaci ubezpieczyciel osoby ponoszącej odpowiedzialność za wypadek.

Należy o tym pamiętać, gdyż niestety nie przypomną nam o tej szansie ani funkcjonariusze wydziału drogowego ani żaden ubezpieczyciel by nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z wypłatą odszkodowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *