Z jakich usług możemy skorzystać w gabinecie stomatologicznym?

Każda osoba co jakiś czas odwiedza gabinet stomatologiczny. Z pewnością zauważyliśmy zatem, jak bardzo zmieniły się te gabinety na przestrzeni lat. Przede wszystkim możemy w nich skorzystać z różnych usług – w zależności od potrzeb. Tak jest choćby gabinecie Citydental.
 

 

Jakie usługi są najpopularniejsze?

Oczywiście najczęściej korzystamy z pomocy stomatologa. To on zajmuje się leczeniem zębów i wykorzystuje w tym celu rozmaite metody. W czasie takiej wizyty musi sprawdzić dokładnie stan zębów pacjenta i określić, które nadają się do leczenia i jaką metodę wybrać. W większości wypadków trzeba usunąć próchnicę, oczyścić powstały ubytek i założyć odpowiednią plombę. Czasami, gdy problem jest poważniejszy, stomatolog może zdecydować się na leczenie kanałowe. Poza tym zęba czasami trzeba też usunąć – gdy jest tak zniszczony, że nie nadaje się do leczenia i zagrażałby innym zębom.

W gabinetach możemy też skorzystać z usług ortodonty. Specjalista ten leczy wady zgryzu. Zazwyczaj pojawiają się one u dzieci i młodzieży. Aby taką wadę skorygować, trzeba wykonać odpowiedni aparat na zęby. Czasem trzeba go nosić na stałe, a czasem można dowolnie zdejmować – w zależności od zaleceń ortodonty. Bardzo popularna jest też stomatologia estetyczna. Pozwala ona poprawić wygląd zębów, choćby przez usunięcie przebarwień czy wybielenie zębów. Wiele osób, które mają braki w uzębieniu, choćby w związku z podeszłym wiekiem, korzysta też z usług protetyka i wykonuje dla siebie protezy. Możliwości jest naprawdę wiele.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *