Jak zagadać do chłopaka na FB

Czy w świecie wirtualnych znajomości istnieje przestrzeń dla powstania głębokich relacji? Oczywiście, że tak! Kluczem jest zwykle wykonanie pierwszego kroku. Zobacz,  jak skutecznie poderwać chłopaka na portalu społecznościowym!

Skomentowanie zdjęcia.

Gdy w trakcie przeglądania tablicy, wiedziona chęcią aktualizacji wiedzy dotyczącej życia Twoich znajomych, natrafisz na JEGO zdjęcie, nie czekaj! Sama dokładnie dokumentując swoją codzienność liczysz przecież na to, że ktoś nagrodzi Twoją aktywność „lajkiem” lub – jeszcze lepiej – komentarzem. Dokładnie ten sam cel przyświeca Jemu. Jest to sytuacja, której logiczną konsekwencją jest nawiązanie dłuższej rozmowy!

Zapytanie o udostępnione wydarzenie

Idealną okazją do nawiązania kontaktu jest udostępnienie przez Niego wydarzenia (nie ma znaczenia jego treść czy temat). Liczy się pretekst! Wachlarz pytań jest tu naprawdę szeroki, od tych „technicznych” dotyczących miejsca, czasu, czy ewentualnego kosztu, po bardziej śmiałe i bezpośrednie, jak na przykład o to, czy ma z kim się na nie wybrać. Można w tym miejscu ponarzekać na znajomych, których niezbyt powyższe wydarzenie interesuje. To może dodatkowo zmotywować go do zaopiekowania się damą w niedoli!

Pytanie o wspólnych znajomych

Jedną z idealnych sytuacji, w której wspólni znajomi potrafią być pretekstem do kontaktu, są urodziny jednego z nich. Możesz napisać do swego wybranka, że niestety nie wiesz, jaki prezent będzie najbardziej zadowalający dla waszego znajomego, a od kogoś musisz tych informacji zaczerpnąć (bo przecież nie spytasz się o to jubilata)!… Jeśli okaże się, że On również ma problem z doborem prezentu, zawsze możecie pomyśleć  zakupem razem – może nawet podczas wspólnych zakupów…?

Dodanie go do znajomych

Czy Twoja sympatia należy do grona Twoich znajomych? Nie? Wykorzystaj to! Zaproszenie do grona znajomych stanowi doskonałą szansę do zainicjowania kontaktu. Powiedz swojej sympatii, że jego profil wyświetlił się jako jeden z zaproponowanych. Facebook sugeruje przecież , że możecie się znać, a Ty zwyczajnie postanowiłaś to zweryfikować. Zobacz, jak na to zareaguje – jeśli wykaże zaangażowanie oraz ciekawość nową znajomością, pozostaje Ci już wyłącznie ją pielęgnować!

Zaczepka

Ten sposób jest chyba najszybszy i… bardzo efektowny! Swoją zaczepkę możesz wytłumaczyć w bardzo prosty sposób: wytłumacz mu, że skoro Facebook daje taką możliwość, to Ty postanowiłaś ją wykorzystać  Poza tym, sposób ten w sposób najbardziej klarowny da Mu do zrozumienia, jakie cele przyświecają Twojej próbie kontaktu, dlatego jego reakcja na tą próbę nawiązania kontaktu będzie najlepszym odzwierciedleniem tego, czy On również podziela Twoje chęci. Pamiętaj, że czasem warto zaryzykować!

Niezależnie od tego, czy jesteś jedną z tych osób, które preferują bardziej, czy mniej bezpośredni sposób na nawiązanie kontaktu z obiektem swoich westchnień, z pewnością wśród wyżej wymienionych znajdziesz ten odpowiedni dla siebie. Nie czekaj, aż napisze do Niego inna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *