Zatrzymać chwilę – ramki na zdjęcia

ramka-fotoTradycyjne ramki na zdjęcia są równie pięknym, co równie użytecznym pomysłem na ochronę wspomnieć przed zapomnieniem. Co prawda w szczególnie nowoczesnych i awangardowych wnętrzach są często zastępowane przez oryginalne aranżacje montowane w ścianach, plakaty, czy też ramki elektryczne, to sentyment do pięknego prezentowania najważniejszych dla danych osób chwil jest czymś jak najbardziej typowym.
Niemal w każdym domu w reprezentacyjnym miejscu znaleźć można ramkę z ważnym dla danej rodziny zdjęciem. W jednych mieszkaniach stanowią one prawdziwą wystawę, w innych natomiast można zauważyć co najwyżej jedną, czy dwie ramki. Bez względu, na jak wielką ich ilość się zdecydujemy, warto wybrać takie ich modele, które będą nam pod każdym względem pasowały.

Gdy jedno zdjęcie to za mało….

ramka-fotograficznaW takich sytuacjach nie pozostaje nam nic innego, jak zakupić ramkę, która pomieści kilka fotografii. Może to być przystosowana do powieszenia na ścianie Niespotykana ramka na cztery zdjęcia, którą wykonano z konglomeratu ceramiczno-alabastrowego i szkła. Celowo postarzała powierzchnia nadaje tej wyjątkowej ramce oryginalnego charakteru przedmiotu z dawnych lat.

Jeśli wolimy ramkę w stylu retro, możemy wybrać tę, która pozwala na jednoczesne zaprezentowanie trzech zdjęć w linii prostej. Poszczególne ramki są czarne i mają kształt prostokąta, serca i kwadratu. Każda z nich to dobre miejsce na włożenie ważnego dla siebie zdjęcia. Szczególnie niepowtarzalnie będą prezentować się w tej ramce fotografie czarno-białe.

Poszukując ramki do postawienia, powinniśmy zwrócić uwagę na Luksusową ramkę na fotografie, która pomieści pięć małych zdjęć. Pozłacana i patynowana powierzchnia, którą celowo postarzano, przybiera wyjątkowo elegancką formę akcentującą każde ważne miejsce w domu. Jeśli to za mało, można wybrać Tryptyk na dziewięć zdjęć, umieszczając w nim fotografie wszystkich najbliższych członków rodziny.

Być może wystarczy nam ramka na dwa zdjęcia? Taka szczególnie dobrze sprawdza się na fotografie dzieci, czy małżonków/par zakochanych w sobie osób. Wykonanie z celowo postarzałego konglomeratu ceramiczno-alabastrowego pozwala postawić tę ramkę zarówno w nowocześnie urządzonym domu, jak również w wśród tradycyjnych, masywnych mebli z drewna.

Miejsce na jedno wspomnienie

ramka-na-zdjeciaRamka, w której chcemy umieścić jedno zdjęcie, przede wszystkim powinna być tak dobrana, by nie przysłaniać piękna włożonej do niej fotografii. Bardzo dobrze się sprawdza wskazywanie osobom patrzącym na zdjęcie, co kryje zawartość takiej ozdoby. Można to zrobić chociażby, wybierając Ramkę z aniołkami dla zakochanych .

Do wyboru są ramki w różnych stylach: shabby chic, vintage, barokowym, art deco, itd. Każda z nich różni się głównie kształtem oraz ilością i typem zdobień. Najprostsze oczywiście jest dobranie ramki do stylu panującego w danym wnętrzu. W sklepie Artdecor24 jest to możliwe na wiele różnych sposobów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *