21 lutego 2024
0ef4da97-48f8-4199-8b22-9ae4c7d563c6-5098572

20 propozycji idealnych piosenek na pierwszy taniec. Zawirujcie w rytmie miłości przy jednym z tych utworów!

Planujesz swój ślub i chcesz, aby każdy najmniejszy szczegół był dopracowany? Masz już idealną salę, suknię swoich marzeń i stylowe obrączki, ale nadal nie masz pomysłu na piosenkę, do której zatańczycie swój pierwszy taniec? Mamy dla Ciebie 20 propozycji miłosnych ballad, które są doskonałe na tę wyjątkową okazję. Wybierz jedną z nich i zawiruj w ramionach swojego ukochanego w rytmie miłości!

Wybór piosenki na pierwszy taniec to oczywiście kwestia gustu, ale warto wziąć pod uwagę kilka dodatkowych czynników. Przede wszystkim, zwróć uwagę na czas trwania utworu – im dłuższy, tym dłużej potrwa taniec. Ważne jest również dopasowanie rodzaju tańca do wybranej piosenki. Upewnij się, czy muzyka nie jest zbyt szybka, a także przestudiuj uważnie tekst – niektóre piosenki mogą mieć interpretacje, których chciałabyś uniknąć. Pamiętaj, że dobrze dobrana piosenka to klucz do sukcesu. Oto 20 sprawdzonych utworów na pierwszy taniec, które wspaniale podkreślą Wasze uczucie!

Wybierzcie piosenkę na pierwszy taniec sami.

Niezależnie od tego, czy zamierzacie nauczyć się układu korzystając z pomocy instruktora lub tutoriali, czy też po prostu pokołyszecie się do rytmu muzyki bez żadnych uprzednich ćwiczeń, ważne jest, aby utwór, który popłynie z głośników, był świadomym wyborem. Możecie zdecydować się na Waszą wspólną ulubioną piosenkę, wybrać motyw z filmu, który oboje uwielbiacie, albo postawić na klasykę w stylu kultowych, starych ballad o miłości. Oto 20 gotowych propozycji, które zagwarantują Wam piękne tło do wirowania, kołysania się, a nawet całych złożonych układów!

Propozycje piosenek na pierwszy taniec (top 20):

1) Ed Sheeran „Thinking out loud”

2) Come away with me – Norah Jones

3) Nat King Cole „When I Fall in Love”

4) Michael Bolton „When a man loves a woman”

5) Frank Sinatra „Strangers in the Night”

6) Aerosmith „I Don’t Want to Miss a Thing”

7) Carlos Gardel „Por Una Cabeza”

8) Rod Stewart „Have I Told You Lately”

9) Zdzisława Sośnicka i Zbigniew Wodecki „Z tobą chcę oglądać świat”

10) Etta James „At Last”

11) Lana del Rey „Video Games”

12) Lady Gaga „It’s That Alright?”

13) Louis Armstrong „What a Wonderful World”

14) Queen „Crazy Little Thing Called Love”

15) Marek Grechuta „Będziesz moją panią”

16) Indila „Love story”

17) John Legend „All of Me”

18) Walc Barbary z filmu „Noce i dnie”

19) Kancelaria „Zabiorę Cię właśnie tam”

20) Righteous Brothers „Unchained Melody”

Jeśli nie wyobrażasz sobie romantycznego tańca na oczach gości, możecie przygotować układ z przymrużeniem oka, nawiązując na przykład do „kiczowatego” tańca z Pulp Fiction!

A jaką piosenkę wybrały te z Was, które ten moment mają już za sobą? Dajcie nam znać!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →