22 lutego 2024
e456cb1c-87e5-4afa-afd3-6ce7bcd805c3-2667792

5 niezbędnych dekoracji na Twoim weselu, które musisz mieć

Wesele jest jednym z najważniejszych momentów w życiu wielu osób. Dlatego też chcą je świętować w gronie najbliższych, a wesele samo w sobie jest niemal tak samo ważne jak sama ceremonia zaślubin. Aby zapewnić gościom (i sobie!) świetną zabawę i niezapomniane wspomnienia, warto zadbać o odpowiednią dekorację. Jednak nie zapominajmy, że to jest święto młodej pary. Styl dekoracji powinien przede wszystkim odpowiadać ich gustowi i sprawić, że będą czuli się komfortowo. Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych dekoracji weselnych, a także różne style, które pomogą nadać im odpowiedni klimat.

Dekoracja stołów – nakrycia i kompozycje kwiatowe

Stoły są jednym z najważniejszych elementów sali weselnej – obok parkietu oczywiście. To przy stołach goście weselni spędzą dużo czasu podczas tego wyjątkowego wieczoru. To tam będą toczyć się rozmowy i będą miały miejsce pierwsze integracje rodzin państwa młodych. Ale przede wszystkim na stołach zostaną podane wszystkie wyjątkowe dania przygotowane specjalnie na tę jedyną okazję. Dekoracje stołów weselnych to przede wszystkim obrusy i kompozycje kwiatowe. Można postawić na klasyczne białe obrusy i jasne kwiaty ozdobione złotymi lub srebrnymi elementami, ale można też wybrać styl związany z naturą, takie jak modne ostatnio style boho i rustykalne.

Krzesła w odświętnym wydaniu

Po stołach przychodzi czas na krzesła. Również warto je ozdobić, ale trzeba uważać, aby dekoracje nie przeszkadzały gościom, nie utrudniały im siedzenia ani nie narażały na ryzyko zniszczenia ich kreacji. Dobrym rozwiązaniem jest skoncentrowanie się na dekoracji krzeseł państwa młodych, aby wyróżnić je spośród innych miejsc. Jeśli przyszłym małżonkom zależy na tym, można ozdobić krzesła pozostałych osób jedynie pojedynczym drobnym elementem dekoracyjnym.

Ogólny wystrój sali – od sufitu do podłogi!

Same stoły i krzesła nie stworzą jednak wyjątkowej atmosfery. Aby sala weselna wyglądała naprawdę wspaniale, warto postawić na girlandy – z roślin, kwiatów, lampek lub papierowych chorągiewek. Jeśli wybierzesz styl rustykalny, ciekawym rozwiązaniem może być zawieszenie na ścianach bukietów suszonych ziół. Wiele osób nie wyobraża sobie wesela bez balonów. Z nimi można poszaleć szczególnie na parkiecie!

Nie tylko wnętrze się liczy

Bez względu na porę roku, goście na weselu nie spędzają całego czasu wewnątrz. Po szaleństwach na parkiecie dobrze jest zrobić sobie przerwę na świeżym powietrzu. Dlatego warto zadbać o to, aby na zewnątrz było równie pięknie jak w środku. Wiele par decyduje się na neony lub drewniane duże napisy przed lokalem. Mogą to być ich imiona lub popularne angielskie hasła, takie jak „just married” lub po prostu „love” – przecież to święto miłości!

Wyjątkowy pojazd na wyjątkową okazję

Często pojawia się dylemat, jak udekorować samochód na ślub. Najlepiej dopasować go do dekoracji sali, aby utrzymać spójny klimat całej imprezy. Jeśli wybierasz styl retro, najlepiej wynająć klasyczny model samochodu i ozdobić go papierowymi chorągiewkami. Jeśli preferujesz styl boho lub rustykalny, taki samochód również będzie pasował, ale dekoracje będą dopasowane do stylu. Można użyć piór, dużych kwiatów lub polnych roślin, ziół i wstążek. Jeśli marzeniem pary jest ślub jak z bajki i eleganckie auto, najlepiej postawić na luksusowy samochód i skromnie ozdobić go jasnymi kwiatami, aby nie przyćmić jego elegancji.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →