21 lutego 2024
e4e6d0c8-aec2-431f-878f-d2fa64305d5c-4695375

5 typów kobiet, które odstraszają mężczyzn przed małżeństwem

Czym jest to, co powstrzymuje mężczyzn przed oświadczynami? Na podstawie obserwacji i konsultacji z grupą mężczyzn przygotowaliśmy zestawienie zachowań kobiet, które odstraszają mężczyzn przed tak poważnym krokiem jak małżeństwo. Oto 5 typów kobiet, z którymi mężczyźni nie chcą się żenić.

Wcześniej pisałyśmy już o tym, czego mężczyźni cenią w kobietach. Zapraszamy do lektury!

Typ 1 – „Mógłbyś mi się w końcu oświadczyć!”

Mężczyźni często zwlekają z oświadczynami, bo boją się zobowiązań. Ciągłe naciski na ślub mogą ich zniechęcić. Mężczyźni oświadczają się z własnej woli, bez nacisków ze strony kobiety czy rodziny, gdy są pewni swojej decyzji.

Typ 2 – „Zakochana zazdrośnica”

Zazdrość jest normalna, ale zazdrośnica doprowadza sytuacje do skrajności. Tworzy awantury, mści się, obraża. Taka kobieta jest jak tykająca bomba. Mężczyźni szukają partnerki, która zapewni im stabilizację i pewność zaangażowania. Nie mogą zapewnić szczęścia osobie, która nie lubi samej siebie.

Typ 3 – „Pani kierownik”

Mężczyźni nie mają nic przeciwko kobietom, które osiągają swoje cele. Nie chcą jednak być traktowani jak dzieci, którym mówi się, co mają robić. Docenią niezależność partnerki, pod warunkiem, że nie ingeruje w ich wolność i poczucie wartości. Nie bądź kierowniczką, ale równorzędną partnerką!

Typ 4 – „Dzidzia piernik”

To kobieta rozpieszczona i nieporadna. Oczekuje, że mężczyzna załatwi wszystko za nią. Mężczyźni szukają partnerki, która będzie mogła się nim zająć, a on nią. Szukają wsparcia i przyszłej matki swoich dzieci.

Typ 5 – „Jestem na diecie”

Mężczyźni chcą pięknych kobiet, ale nie chcą, żeby były spięte, niezadowolone i ciągle głodne. Kobieta, która ciągle sobie czegoś odmawia i nie potrafi cieszyć się życiem, jest zakompleksiona. Mężczyźni szukają partnerki, która dba o swoje zdrowie, ale nie ogranicza się tylko do głodówki. Pokaż swojemu partnerowi, że potrafisz cieszyć się życiem!

Jakie jeszcze zachowania zniechęcają mężczyzn do zaangażowania w związek? Może słyszałyście opinie mężczyzn na ten temat?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →