21 lutego 2024
a8117f0e-0b79-46f3-9f09-74845123bb7b-3820907

6 kluczowych zasad, jak zakończyć związek z mężczyzną z delikatnością

Zastanawiamy się, jak rozpoznać, że miłość dobiega końca i wreszcie podjęłyśmy decyzję o zakończeniu relacji. Teraz naszym głównym problemem jest to, jak zerwać z chłopakiem w sposób delikatny. Chcemy to zrobić tak, jakbyśmy chciały, żeby ktoś z nami zerwał. Dlatego warto pamiętać o 6 zasadach rozstania, które obejmują odpowiedni czas, miejsce i argumenty. Zakończenie związku to sztuka, która wymaga przestrzegania pewnych reguł w tym stresującym momencie.

Jeśli Twoja decyzja o rozstaniu wynika z zdrady partnera, postępuj zgodnie z opisanymi w poniższym artykule wskazówkami:

1. Zakończenie związku z chłopakiem – Pewność uczuć i emocji

Zanim oznajmisz, że to już koniec Waszego związku, upewnij się, że jesteś pewna swoich emocji. Nie wolno nam manipulować uczuciami innych, zerwać i wracać do tego samego związku wielokrotnie. To prowadzi do toksycznej relacji. Przemyśl, czy naprawdę pragniesz być singlem. Poniższy artykuł na pewno Ci w tym pomoże.

2. Zakończenie związku z chłopakiem – Czas

Kiedy rozmawiamy z przyjaciółmi o naszych najgorszych rozstaniach, często wspominamy o fatalnym momencie. Ktoś zerwał dzień po Walentynkach? Na dzień przed Bożym Narodzeniem, w momencie utraty pracy, problemów zdrowotnych lub po śmierci bliskiej osoby? Wybór odpowiedniego momentu na zerwanie jest kluczowy. Nie rób tego w trakcie ważnych życiowych wydarzeń dla twojego (jeszcze) partnera. To po prostu brak szacunku. Staraj się również, aby zerwanie nie było nagłe. Jeśli planujesz to od jakiegoś czasu i czujesz się źle w związku, nie udawaj, że jesteś szczęśliwie zakochana, nie planuj wspólnych wakacji i nie okazywaj nadmiernie czułości. Przygotowanie terenu jest ważne.

3. Zakończenie związku z chłopakiem – Odwaga do osobistego oznajmienia

Gdy już wybrałaś odpowiedni moment, w którym chcesz przekazać tę smutną wiadomość, miej odwagę, aby zrobić to osobiście. Zerwanie przez SMS lub zmiana statusu na Facebooku to najgorszy sposób na zakończenie związku. Pamiętaj, że niedawno kochałaś tego człowieka, więc zasługuje on na osobistą rozmowę.

4. Zakończenie związku z chłopakiem – Miejsce

Wybór odpowiedniego miejsca to również wyraz troski o partnera. Nie wiemy, jak może zareagować i jak przeżyje rozstanie, dlatego warto to zrobić w miejscu, w którym będzie czuł się bezpiecznie i będzie mógł wyrazić swoje emocje. Najlepiej zrobić to u niego lub na spacerze w okolicy jego domu. Unikaj miejsc publicznych, gdzie jest dużo ludzi. Najlepiej zrobić to wczesnym wieczorem w okolicach weekendu, aby mógł wyjść z przyjaciółmi, odreagować rozstanie i nie martwić się o pracę następnego dnia.

5. Zakończenie związku z chłopakiem – Przygotowany scenariusz

Przed spotkaniem przygotuj sobie w głowie prawdopodobny scenariusz. Przygotuj kilka wariantów, jak może zareagować twój (prawie były) partner. Bądź gotowa na każdą możliwość.

6. Zakończenie związku z chłopakiem – Argumenty

Podczas rozstania każdy chce dowiedzieć się, dlaczego ktoś odchodzi. Nie bój się udzielić szczerej odpowiedzi w tym trudnym momencie. Jeśli partner źle Cię traktował, nie doceniał i zdradzał, nie owijaj w bawełnę. Jeśli sprawa jest mniej jednoznaczna, przygotuj odpowiedź. Jednym z dobrych, prawdziwych i częstych argumentów jest brak gotowości na związek. Możesz mieć inne cele w życiu, nie jesteś gotowa na zobowiązania i nie możesz się zaangażować tak, jak powinnaś. Unikaj oklepanych odpowiedzi typu „to nie Ty, problem leży we mnie”. To tylko irytuje i nie jest prawdziwą odpowiedzią.

Warto jednak dodać, że go lubisz, jest fajnym facetem i może w innym czasie i innych okolicznościach udałoby się Wam być razem, a ktoś na pewno doceni go tak, jak zasługuje.

Pamiętajcie, że zakończenie związku z osobą, która nas kocha, wymaga taktu i empatii. To prawdziwa sztuka, ponieważ w grę wchodzą prawdziwe uczucia.

Jeśli jesteś w sytuacji, w której to chłopak zakończył związek, pomożemy Ci przetrwać ten trudny czas. Przeczytaj nasze porady, które pomogą Ci poradzić sobie ze smutkiem i przygnębieniem po rozstaniu.

Pamiętaj – „Jutro też jest dzień”, jak mawiała Scarlett O’Hara 🙂

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →