21 lutego 2024
8b9891fa-38a2-48f0-b59b-8ef1abaa7b08-2256862

6 Pytań, które pomogą Ci ocenić, czy Twój partner jest Twoją bratnią duszą

Nie wszyscy wierzą w ideę bratnich dusz, ale większość z nas pragnie spędzić życie z kimś, z kim jesteśmy zgodni i kogo naprawdę kochamy. Czasami jednak trudno jest określić, czy dana osoba jest naszą drugą połówką, pomimo jej ujmujących tekstów i inteligencji. Odpowiedzi na poniższe 6 pytań mogą Ci pomóc w tej ocenie. Bądź szczera i zaufaj swojej intuicji.

1. Czy akceptuję i kocham mojego partnera takiego, jakim jest teraz?

Jeśli myślisz, że możesz zmienić swojego partnera, musisz zdać sobie sprawę, że nie jest to możliwe. Oczywiście, może on spróbować nowych rzeczy czy polubić twoje zainteresowania, ale jak mówi przysłowie: „Wilk zmienia sierść, ale nie zmienia natury”. Zastanów się, czy chciałabyś spędzić z tą osobą wiele lat. Wyobraź sobie różne sytuacje z jej udziałem i jak mogłaby na nie zareagować.

2. Czy zachowuję się autentycznie w naszym związku?

W związku nie powinnaś udawać kogoś, kim nie jesteś, ani powstrzymywać swoich uczuć czy sposobu działania. Nie powinnaś udawać, aby zadowolić partnera czy spełnić jego oczekiwania. To nie jest film, a ty nie odgrywasz głównej roli. To jest twoje życie.

3. Czy czuję chemię między nami?

Jeśli twoje serce nie bije szybciej, kiedy się całujecie lub podczas intymnych chwil, zwróć na to uwagę. Chemia nie może być wypracowana. Jest naturalna i albo jest, albo jej nie ma. Seks to oczywiście nie wszystko, ale przyjemność płynąca z fizycznej intymności jest ważna. Jeśli nie czujesz tej chemii, może to w przyszłości prowadzić do zdrady.

4. Czy moje zachowanie wykazuje oznaki autodestrukcji?

Czy nadmiernie się objadasz, pijesz za dużo, śpisz za długo i tracisz poczucie własnej wartości? Czy przyjaciele i rodzina często pytają, czy wszystko u ciebie w porządku, na podstawie twojego zachowania i wyglądu? Jeśli tak, może to oznaczać, że twoja relacja jest toksyczna.

5. Czy ciągle muszę przekonywać siebie, że to jest właściwa osoba?

Byłoby wspaniale mieć kogoś, do kogo można się przytulić, położyć głowę na jego ramieniu i wiedzieć, że to jest ta jedyna i właściwa osoba. Nie powinnaś ciągle musieć przekonywać siebie, że twój obecny partner jest właściwy. Jeśli tak jest, może warto rozpocząć poszukiwania bratniej duszy od nowa. Poznawaj nowych ludzi i wierz w siebie. Z pewnością znajdziesz kogoś, z kim będziesz szczęśliwa.

6. Czy moje jelita mówią mi, że coś jest nie tak? (tak, wiemy, że to brzmi dziwnie!)

Nie ignoruj uczucia niepokoju w żołądku, które często towarzyszy ci podczas bycia razem z partnerem lub myślenia o nim. To uczucie wiele mówi o twoim komforcie w tej relacji.

Mamy nadzieję, że te proste pytania pomogą Ci ocenić swoje uczucia. Jeśli chcesz podejść do tego tematu nieco żartobliwie, przeczytaj nasz artykuł o najlepiej dopasowanych znakach zodiaku.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →