21 lutego 2024
d2f5dff5-2e62-4350-a5cf-b96f9c4b2e6c-7261483

6 sposobów, jak utrzymać zainteresowanie faceta

Przedstawiamy 6 skutecznych sposobów, jak utrzymać zainteresowanie faceta. Czasami możesz nieświadomie działać tak, że zniechęcasz go do siebie i niszczysz swoją relację.

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co robić i czego unikać, żeby nie odstraszyć mężczyzny, którego poznajesz? Wszystko wydawało się dobrze, aż nagle przestał się do Ciebie odzywać? Prawdopodobnie nie zrobiłaś nic złego – po prostu brakowało między Wami odpowiedniej chemii. Ale na wszelki wypadek przedstawiamy, co może zniechęcać faceta i jakie zachowania mogą go zgaszać – ku przestrodze!

Czasami zamiast bezpośrednio powiedzieć partnerowi, że nie jesteś nim zainteresowana, chcesz go zniechęcić swoim zachowaniem. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów!

1. Jak utrzymać zainteresowanie faceta – Odpowiednia ilość kontaktu

Ciągłe wysyłanie SMS-ów, dzwonienie i bombardowanie go wiadomościami na Facebooku może go zniechęcić. Oczywiście, jeśli oboje robicie to z równym entuzjazmem, nie ma w tym nic złego. Ale jeśli on nie odpisuje, zajmuje mu to wiele godzin lub odpowiada bardzo krótko, powinnaś zacząć się zastanawiać. Początek relacji to czas ostrożnej gry między dwojgiem ludzi. Nie zawsze jest to miłość od pierwszego wejrzenia, dlatego warto zachować dystans, także dla własnego bezpieczeństwa – angażujmy się ostrożnie!

2. Jak utrzymać zainteresowanie faceta – Nie bądź za nim

Nie zapisuj się na wszystkie kursy, na które on chodzi, nie pojawiaj się na każdej imprezie, na której on jest. To może go przytłoczyć, a Ty możesz zostać uznana za natrętną. Oczywiście, kobieta może zrobić pierwszy krok, ale nie rób ich 20.

3. Jak utrzymać zainteresowanie faceta – Nie analizuj jego profili w mediach społecznościowych

Nie komentuj każdego jego postu, nie lajkuj każdego zdjęcia. To może wydawać się niepokojące, a on może poczuć się znowu przytłoczony.

4. Jak utrzymać zainteresowanie faceta – Zaufaj mu

Jeśli powiedział, że idzie z kolegami na piwo, nie musisz dzwonić, żeby się upewnić, że tam jest. Nie nalegaj, żebyś mogła iść z nim wszędzie, zwłaszcza na wieczór z samymi mężczyznami. Unikaj wybuchów zazdrości! Żaden mężczyzna nie lubi zaborczych i zazdrosnych kobiet – to oznacza, że są niepewne siebie i mają kompleksy.

5. Jak utrzymać zainteresowanie faceta – Nie bądź dostępna od ręki

Nie musisz natychmiast odpowiadać na każdą wiadomość i odbierać każdy telefon. Nie przekładaj swoich planów, gdy on w ostatniej chwili zaprasza Cię na randkę lub imprezę u znajomych. Nie zaniedbuj rodziny, przyjaciół i pracy dla niego. Niech wie, że jesteś zainteresowana, ale nie zdesperowana. Niektórzy mężczyźni potrafią wykorzystywać kobiety, które bardzo ich pragną. Ale równie szybko się nimi znudzą.

6. Jak utrzymać zainteresowanie faceta – Nie spiesz się

Mówienie o wspólnej przyszłości po kilku randkach, nawet jeśli chodzi o wspólny urlop, to nie najlepszy pomysł. Nie zostawiaj swoich rzeczy „przypadkiem” w jego mieszkaniu, nie planuj przeprowadzki ani nie zapraszaj go na obiad do rodziców. Wstrzymaj się, te rzeczy przychodzą naturalnie z czasem, gdy obie strony są gotowe.

A jakie Wy znacie jeszcze sposoby na utrzymanie zainteresowania mężczyzny?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →