21 lutego 2024
30efeb3e-70d6-41ec-8914-b5e03a3f5b5e-1474364

Beżowe flagi – nowy trend randkowy, który podbija TikToka i media społecznościowe

TikTok jest obecnie niezastąpionym narzędziem do zdobywania followersów. Krótkie, dynamiczne filmiki zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza wśród młodych osób. To właśnie na TikToku powstają najbardziej viralowe akcje i to tam często pojawiają się nowe trendy. Jednym z najciekawszych trendów są beżowe flagi, które zdobywają ogromną popularność. Ale czym tak naprawdę są i skąd się wzięły?

Jak narodził się trend beżowych flag?

Ten trend został zapoczątkowany przez TikTokerkę o pseudonimie Caito, która postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami z randkowaniem online. Beżowe flagi przyznawała potencjalnym partnerom, których uważała za nudnych, dziwnych lub nieodpowiednich jako kandydatów do związku. W swoich ocenach brała pod uwagę treści, które znajdowały się na profilach kandydatów, ale także to, o czym pisali. Do tego celu używała aplikacji Hinge, która może nie jest popularna w Polsce, ale jest prawdziwym hitem randkowym za oceanem. W przeciwieństwie do Tindera, w Hinge można odpowiadać na pytania, kończąc zdanie. Daje to możliwość lepszego poznania drugiej osoby i na tej podstawie wyrobienia sobie opinii. Banalne i sztampowe odpowiedzi Caito oceniała właśnie za pomocą beżowych flag. Jeśli mężczyzna otrzymał trzy takie flagi, oznaczało to, że brakuje mu oryginalności.

Jak działają beżowe flagi?

Często zdarza się, że randki kończą się rozczarowaniem. Obraz stworzony przez daną osobę w sieci różni się diametralnie od rzeczywistości. Dlatego beżowa flaga jest pewnego rodzaju ostrzeżeniem przed nudziarzami i „bajkopisarzami”. To symbol, że treści prezentowane na profilach randkowych nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Beżowe flagi odnoszą się do osób, które nie mają nic ciekawego do zaoferowania. Wybór koloru flagi nie jest przypadkowy. To coś pomiędzy czerwoną flagą, która oznacza, że kandydat jest natychmiast skreślony, a zieloną flagą, która sygnalizuje, że znaleziona osoba jest idealna. Beż jest neutralny, a właściwie nijaki, dlatego idealnie nadaje się do oznaczenia osoby niezbyt interesującej. Ten trend stał się na tyle popularny, że wiele osób poszło śladem Caito i zaczęło oceniać swoich potencjalnych partnerów za pomocą beżowych flag. Wystarczy wyszukać hasztag #beigeflags, aby przekonać się o tym samemu.

Czy każdy z nas ma beżowe flagi?

Każdy z nas zna symbolikę flag w kolorze czerwonym i zielonym. Beżowe flagi są jednak nowością, która dzięki platformom społecznościowym stała się hitem. Dzisiaj wiele osób używa ich nie tylko w odniesieniu do potencjalnych partnerów z portali randkowych, ale także do siebie. To pokazuje, że ten trend ma także pozytywne znaczenie, ponieważ pozwala spojrzeć na siebie z dystansem. Możemy śmiało przyznać się do naszych wad i przywar w zabawny sposób. Dlatego wielu TikTokerów nagrywa filmy, w których mówią o swoich beżowych flagach. Termin ten zagościł na stałe w słownictwie młodych ludzi, a nawet jest stosowany w odniesieniu do związków. Beżowa flaga w relacji nie jest ostrzeżeniem, że powinniśmy uciekać, ale sygnałem, że w związku zagościła rutyna i nuda.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →