21 lutego 2024
49ffac0f-8e77-4890-958f-721acd06bdb1-5006796

Ciekawe pytania na pierwszej randce, które warto zadać

Po etapie spotkania i pierwszych rozmów, nadszedł czas na kolejny krok – pierwszą randkę. To zazwyczaj moment pełen stresu, dlatego warto mieć kilka awaryjnych tematów do rozmowy. Wśród nich znajdują się pytania, które pomogą nam poznać naszego potencjalnego partnera nieco lepiej.

Pytania na pierwszej randce – Dlaczego zdecydowałeś się na spotkanie ze mną?

To pytanie może na początku wydawać się nieco krępujące, ale jeśli mężczyzna zaprosił Cię na randkę, powinien jakoś z niego wybrnąć. Odpowiedź na to pytanie może pokazać, czy ma poczucie humoru, a także usłyszysz kilka miłych słów na swój temat i dowiesz się, dlaczego właśnie Ciebie wybrał.

Pytania na pierwszej randce – Czy byłeś już kiedyś zakochany?

Nawet single zbliżający się do trzydziestki lub nawet w wieku średnim mogą mieć problem z tym pytaniem. Bycie w związkach nie zawsze oznacza miłość i zakochanie. Ludzie bywają razem z różnych powodów – bo jest im dobrze, z przyzwyczajenia, dla przyjemności. Pytanie o to, czy potrafi się zakochać i zaangażować, może prowadzić do kolejnego pytania – gdzie widzi siebie za 5, 10 lat?

Pytania na pierwszej randce – Gdzie widzisz siebie za 5, 10 lat?

To pytanie może przypominać rozmowę kwalifikacyjną, ale tym razem pytamy o plany i marzenia. Dzięki niemu dowiesz się, jakie są jego oczekiwania dotyczące związku i czy ma w planach stały związek. Czy marzy o życiu podróżnika, domku na wsi, czy może o karierze w wielkim mieście? Czy widzi siebie z rodziną, czy może preferuje bezdzietny związek?

Pytania na pierwszej randce – Dlaczego zakończył się Twój poprzedni związek?

Nie pytaj o to, z kim był, ale jak przebiegała ta relacja. Posłuchaj, jak się wypowiada na temat swojej byłej partnerki i co mówi o ostatnim związku. To, w jaki sposób opowiadamy o naszych poprzednich partnerach, mówi również o nas samych – czy mamy klasę, czy żywimy szacunek do osób, z którymi byliśmy w związku?

Pytania na pierwszej randce – Na co narzekały Twoje byłe partnerki?

Potencjalny partner może wymieniać swoje słabe strony, ale równie dobrze może sprowadzić narzekania byłych partnerek do zwykłych skarg. Czy będzie w stanie obrócić pytanie w żart i okazać dystans do siebie? To również pokaże, jakim jest człowiekiem.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →