21 lutego 2024
405410e2-a8f8-4c57-b8ca-f08bed957272-4677015

Co nas irytuje w mężczyznach?

Oto lista rzeczy, które potrafią nas zdenerwować w mężczyznach! Każda z nas na pewno ma swoje własne punkty, które chciałaby dodać – oprócz tych żenujących tekstów podrywających, które poznaliśmy na początku znajomości. Mimo że nie możemy bez nich żyć i bylibyśmy w stanie dla nich skoczyć w ogień, mają pewne uniwersalne wady, które potrafią doprowadzić nas do szału! Co nas irytuje w mężczyznach?

Co nas irytuje w mężczyznach? – Niezauważalne obowiązki domowe

Nawet jeśli mężczyzna aktywnie uczestniczy w porządkach domowych, to zdecydowana większość z nich nie zauważa pewnych drobnych, rutynowych czynności. Oczywiście, odkurza mieszkanie, pomaga w myciu okien, czy wycieraniu dywanów, ale rolki po papierze toaletowym według nich same się znikają. Podobnie jest z przecieraniem zlewu w łazience czy czyszczeniem kuchenki. Naczynia z suszarki same trafiają do szafek, a sztućce do szuflady.

Co nas irytuje w mężczyznach? – Tłumaczenie naszej złości PMS-em

Niewielu mężczyznom udaje się zrozumieć, że nasza tolerancja na pewne zachowania drastycznie spada w okresie przedmiesiączkowym. Traktowanie nas wtedy lekceważąco jest niezwykle irytujące. Dodatkowo, bagatelizowanie naszych bolesnych dolegliwości nie sprawia, że czujemy się lepiej.

Co nas irytuje w mężczyznach? – Siedzenie w rozkroku w miejscach publicznych

Z pewnością każda z nas zauważyła to zjawisko. Mężczyźni, zwłaszcza obcy, zajmując miejsce, rozstawiają nogi niemal w szpagacie. Zajmują przy tym tak dużo miejsca, że my siedzimy skulone, zajmując tylko 1/3 naszego miejsca, żeby ich nie dotykać. Okej, rozumiemy, że mają taką budowę ciała, ale mogliby zajmować tyle miejsca, ile przewidział projektant siedzenia, albo niech płacą więcej niż za jeden bilet!

Co nas irytuje w mężczyznach? – Plucie

Choć to raczej zwyczaj młodych chłopców, którzy chcą w ten sposób podkreślić swoją męskość, albo starszych mężczyzn, powinniśmy im uświadomić, że… plucie jest obrzydliwe. Pozostawianie swoich płynów ustrojowych na chodniku nikomu nie imponuje, a nadmiar śliny po prostu połyka się.

Co nas irytuje w mężczyznach? – Oddawanie moczu w miejscach publicznych

Nie powinno być konieczności tłumaczenia tego, ale… Naprawdę to widzimy. I widzą to inni mężczyźni, dzieci, staruszkowie. I wszyscy myślimy podobnie – to obrzydliwe!

Co nas irytuje w mężczyznach? – Skarpetki

Zostawianie brudnych skarpetek po całym domu to nawyk wielu mężczyzn. Nie rozumiemy tego i z pewnością nie chcemy ich później zbierać. Skarpetki powinny być w pralce!

Co nas irytuje w mężczyznach? – Przeziębienie zabija

Drobny katar, a oni już leżą pod kocem i nie mogą się ruszyć. Stękają, narzekają, opowiadają, jak nie mogą oddychać, a stan podgorączkowy sprawia, że już chcą spisywać testament. Paradoksalnie, jak tylko mogą, wykręcają się przed pójściem do lekarza!

Co nas irytuje w mężczyznach? – Kochanie, czy widziałaś gdzieś moją koszulę?

Nigdy nie wiedzą, gdzie coś leży, gdzie to odłożyli. Otwierają szafę i jeśli ich koszula nie wyskoczy im na przywitanie od razu, od razu proszą o pomoc w poszukiwaniach. Wydaje się, że zakładają, że jeśli ich mama/żona/partnerka nie może czegoś znaleźć, to znaczy, że to nigdy nie istniało!

Mimo tych wszystkich narzekań, oczywiście bardzo kochamy naszych mężczyzn 🙂 i na pewno te wszystkie drobiazgi nie osłabiają naszych uczuć. Znacie jeszcze jakieś zachowania, które doprowadzają nas do szału? A może wiecie, które z naszych zachowań ich denerwują?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →