22 lutego 2024
04cd8925-006e-4a0d-8adb-f7a8001dbdca-3287506

Co robić, aby związek kwitł? Oto kilka wskazówek!

Istnieje kilka rzeczy, których należy unikać w związku, jeśli chcemy, aby był on udany. Czasami nieświadomie podejmujemy działania, które mogą zniszczyć naszą relację. Nie musimy być idealnymi partnerkami, spełniającymi każdą zachciankę mężczyzny, ani nie musimy pilnować go jak dzieciaka. Poniżej znajdziesz kilka rzeczy, których nie powinnaś robić w związku!

Unikaj gier w związku!

Mężczyźni nie lubią gier. Flirtowanie może być zabawne, ale kiedy przeniesiesz je do stałego związku, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Wzbudzanie zazdrości, ignorowanie telefonów i inne podobne zachowania nie sprawią, że mężczyzna będzie bardziej zaangażowany. Wręcz przeciwnie, może zacząć się męczyć w związku z niestabilną partnerką.

Nie śledź go w sieci!

Media społecznościowe są obecne w naszym życiu, ale nie musisz śledzić każdego ruchu i komentarza swojego partnera. Pozwól mu mieć swoje życie, znajomości, z którymi nie musi się tłumaczyć. Czas, który poświęcasz na śledzenie jego poczynań w sieci, możesz lepiej wykorzystać na inne, bardziej przyjemne zajęcia.

Nie śledź go w realu!

Jeśli wiesz, że twój partner wychodzi z kolegami do pubu, nie musisz przypadkiem tam się pojawiać. Nie przeglądaj jego telefonu, profili w mediach społecznościowych ani historii przeglądarki. Jeśli szukasz dowodów zdrady, to czy naprawdę odczujesz satysfakcję, jeśli je znajdziesz?

Nie stawiaj go na pierwszym miejscu!

Miłość jest ważna, ale nie powinnaś zawsze stawiać partnera na pierwszym miejscu. Musisz zadbać o siebie, swój czas, swoją satysfakcję i spokój. Nie chodzi o bycie egoistką, ale o to, że twoim zadaniem nie powinno być zadowalanie innych kosztem siebie. Mężczyźni wolą mieć przy sobie niezależną i pewną siebie partnerkę, która może nie zawsze się z nimi zgadzać, ale zawsze jest w zgodzie ze sobą.

Wszystkie wymienione zachowania mają jedną wspólną cechę – brak pewności siebie.

Ciągłe podejrzewanie o zdradę, bezwzględna uległość i gierki mające udowodnić, jak bardzo nam zależy, są oznaką, że nie jesteśmy pewne siebie i naszej wartości. Trudno być z kimś, kto nie uważa, że zasługuje na miłość i udany związek.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →