21 lutego 2024
44f02ce2-7d25-433e-a32f-b1107fbbb1b2-3264614

Czego mężczyźni nie lubią w kobietach – odkryj tajemnice!

Czego mężczyźni nie lubią w kobietach? Czy to wygląd, nachalne zachowanie? Dowiedz się, jakie zachowania drażnią mężczyzn w związku i dlaczego. Dzięki tym wskazówkom, poznasz to, co przyciąga mężczyzn i czego unikać – zarówno na początku znajomości, jak i w trakcie trwania związku.

Czego mężczyźni nie lubią u kobiet

Kobiety i mężczyźni różnią się znacznie, to oczywiste. Warto uwzględnić te różnice, dbając o swoje relacje. Komunikacja między przyjaciółkami a kobietą i mężczyzną wygląda inaczej. Dowiedz się, czego mężczyźni nie lubią w kobietach. Spokojnie, dotyczy to tylko niektórych kobiet. Co ich irytuje?

Czego mężczyźni nie lubią w kobietach – 8 zachowań, których należy unikać

Często oddajemy decyzje naszym partnerom. To oni wybierają pizzę, która nam potem nie smakuje, to oni wybierają restaurację czy film na wieczór. Czasami może nam być wszystko jedno, ale równie często wiemy dokładnie, czego chcemy, ale wystawiamy partnera na próbę. To błędne koło! Mężczyźni naprawdę nie potrafią zgadywać, co oznacza „Nie wiem, wybierz coś” 🙂

2. Zbyt dużo czasu przed lustrem

Jeśli czeka cię wieczorne wyjście lub ważna impreza, oczywiste jest, że chcesz wyglądać idealnie. Warto jednak zacząć przygotowania odpowiednio wcześniej. Na co dzień mężczyźni wolą nas w mniej perfekcyjnym wydaniu i raczej spędzają czas z nami niż przed lustrem.

3. Zbyt dużo czasu z telefonem

Mężczyznom przeszkadzają nie tylko wysokie rachunki za rozmowy, ale także nasza obsesja na punkcie wizerunku w mediach społecznościowych. Przeglądamy nasze profile, dodajemy nowe zdjęcia, opisujemy je. Chociaż nasze intencje są dobre, panowie woleliby, abyśmy więcej czasu spędzały w realnym świecie, ciesząc się chwilą, która nie musi być sfotografowana ani opisana. Wystarczy, że ją przeżyjemy w pełni.

Są rzeczy, w których mężczyźni są lepsi od nas ze względu na naturalne predyspozycje. Są silniejsi i lepiej nadają się do odkręcania słoików czy wniesienia ciężkich zakupów. Jednak nie zwalnia nas to z innych obowiązków. Opłacanie rachunków, czytanie umów, dokonywanie zwrotów w sklepach nie jest trudne. Mimo to czasami z lenistwa korzystamy z pomocy naszych partnerów, zrzucając na nich szereg obowiązków i tłumacząc to swoją niezaradnością.

5. Manipulacje emocjonalne

Mężczyźni ich nienawidzą. Ktoś, kto powiedział, że podgrzewają atmosferę w związku, miał rację, ale nie chodzi tu o namiętność, a raczej o złość i irytację. Co więcej, mężczyźni wiedzą, kiedy uprawiamy te manipulacje, wiedzą, kiedy próbujemy ich zazdrościć lub robić im na złość. Dla nich szczerość jest podstawą budowania trwałych relacji. Nie warto psuć tego dla dawki niepotrzebnych negatywnych emocji.

6. Brak docenienia partnera

Mężczyźni również potrzebują komplementów. Warto przypomnieć im, że są przystojni, że świetnie sobie radzą malując ściany w przedpokoju i że bardzo lubimy, gdy gotują. Każdy z nas lubi być doceniany, chwalony i czuć się atrakcyjnie.

7. Udawanie trudnej do zdobycia

Ok, jesteście razem, więc po co odpychać jego rękę od swojego pośladka, gdy jesteście razem? Pozwól mu przytulić cię, pocałować w szyję. Pozwól sobie na spontaniczność i cieszcie się sobą i waszą intymnością!

8. Wieczne narzekanie i niezadowolenie

Jak tylko wejdzie przez drzwi, kazesz mu wynieść śmieci, zająć się dzieckiem, masz pretensje, że jeszcze nie wymienił żarówki, że założył poplamioną koszulkę, że powinien iść do fryzjera? Ciągłe narzekanie, pouczanie i traktowanie go jak niedojrzałe dziecko nawet świętego może wyprowadzić z równowagi.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →