22 lutego 2024
497e5f46-b74b-43a6-b727-3014ee0468c2-7172632

Czego mężczyźni pragną w związku?

1.

Docenienie

Mężczyźni pragną, aby ich wysiłki i zasługi były doceniane. Często kobiety bagatelizują ich sukcesy i przesadzają z krytyką. Jeśli Twój partner ciężko pracuje, pomaga Ci i ma umiejętności, których Ty nie posiadasz, powinnaś zastanowić się, czy nie doceniasz go wystarczająco. Szanuj również jego uczucia i staraj się nie atakować go w złości za drobne niedociągnięcia. Jego pomysły, uczucia i czas są równie ważne jak Twoje.

2.

Spędzanie czasu razem

Mężczyźni cenią sobie towarzystwo kobiet, na których im zależy. Niezależnie od tego, czy chcą z Tobą uprawiać sport, grać w gry planszowe czy po prostu oglądać telewizję, ważne jest dla nich, żebyś była obok nich i spędzała z nimi czas. Oczywiście, potrzebują również czasu na spotkania z przyjaciółmi, tak samo jak Ty potrzebujesz czasu na rozmowy z koleżankami.

3.

Pochwały i wsparcie

Mężczyźni potrzebują pochwał i wsparcia. Doceniaj ich wysiłki i sukcesy, podziękuj za ich pomoc i starania. Pamiętaj, że czasami robią rzeczy, których niekoniecznie mają ochotę, ale robią to dla Waszego dobra. Pochwal go za drobne rzeczy, takie jak powieszenie szafki, ale także za większe osiągnięcia w pracy. Pokaż mu, że jest dla Ciebie ważny i zawsze możesz na niego liczyć.

4.

Niezależność

Mężczyźni pragną niezależności. Chcą mieć możliwość podejmowania decyzji samodzielnie i czasami wyrwać się z domu bez konieczności prośby o pozwolenie. Nie oznacza to, że chcą być sami przez większość czasu, ale potrzebują swobody w podejmowaniu decyzji. Nie ograniczaj ich i nie wzbudzaj w nich poczucia winy, jeśli chcą zrobić coś dla siebie. Pamiętaj, że Ty również pragniesz niezależności, zarówno w podejmowaniu decyzji, jak i finansowo.

5.

Wsparcie emocjonalne

Mężczyźni potrzebują wsparcia emocjonalnego. Czasami mają trudności i problemy, które ich przytłaczają. Ważne jest, aby wiedzieli, że stoisz po ich stronie i możesz z nimi porozmawiać. Nie oczekuj od nich, że rozwiążą wszystkie problemy natychmiast, zwłaszcza jeśli sami mają wiele obowiązków. Pokaż im, że są dla Ciebie ważni i zawsze możesz im pomóc.

Polecamy również: Jak zrozumieć mężczyznę – czyli jak lepiej komunikować się w związku

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →