21 lutego 2024
4d1a7772-8669-43a3-85a8-922dfc34dd98-1449183

Czego nie mówić o swoim związku?

Prywatne sprawy partnera – zachowajmy dyskrecję

Choć prowadzimy wspólne życie i dzielimy się wieloma rzeczami, nasz partner nadal ma swoje prywatne sprawy. To, że on o nich mówi, nie oznacza, że mamy prawo dzielić się nimi ze swoimi przyjaciółmi. Czy to problemy w pracy, tajemnice, choroby w rodzinie czy problemy ze zdrowiem – istnieją rzeczy, o których nie chcielibyśmy, żeby dowiedzieli się o nich inni. To samo dotyczy naszej prywatności!

Sprawy intymne – zostawmy je dla siebie

Nie ważne, jak dobrze lub jak źle nam idzie w sypialni, sprawy intymne powinny pozostać prywatne. Choć uważamy, że tabu na temat seksu powinno zostać obalone, to w przypadku relacji dwóch osób jest inaczej. Nie zdradzajmy intymnych szczegółów naszego życia seksualnego, nie opowiadajmy, co robimy, jak wyglądają nasze ciała. Kobiety często dzielą się ze sobą bardzo intymnymi szczegółami, ale robimy to nieostrożnie.

Każda, najmniejsza kłótnia – nie opowiadajmy o tym

W każdym związku zdarzają się kłótnie, ale opowiadanie o każdej, najmniejszej z nich nie jest dobrym pomysłem. Nasi przyjaciele martwią się o nas, a my w emocjach możemy przedstawić sprawę bardziej dramatycznie, niż rzeczywiście była. Niech nie nabierają dystansu do naszego partnera, myśląc, że jesteśmy nieszczęśliwi. Przecież jeśli jesteśmy z nim, to nie jest tak źle, prawda?

Związek idealny – nie przesadzajmy

Cudownie, że nasz związek jest szczęśliwy! Nasze przyjaciółki na pewno się z nami zgadzają. Ale pamiętajmy, żeby nie rozpływać się nad tym i nie opowiadać przez pół godziny, jak fantastycznie nam idzie. Szczególnie, jeśli nasz rozmówca ma problemy w związku lub jest singlem. Dodatkowo, jeśli zaczniemy zanudzać naszych przyjaciół, mogą zniechęcić się do spotkań z nami i zacząć doszukiwać się oznak, że nasz związek nie jest tak wspaniały, jak opowiadamy.

Oczywiście, nie chodzi o to, żeby temat naszego związku był tematem tabu. Oczywiście, jeśli mamy problemy, chcemy podzielić się sukcesami partnera, potrzebujemy rady w kryzysie, powinniśmy rozmawiać z przyjaciółmi. Ale wszystko z umiarem, pamiętając o naszych rozmówcach i o prywatności naszego partnera!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →