22 lutego 2024
f3346420-85c2-4030-b8b2-a1dbeb75f98d-7180002

Czy on traktuje mnie poważnie? 9 znaków, że nie jest zainteresowany poważnym związkiem

Zanim zdecydujesz się na związek, warto sprawdzić, czy Ty i Twój partner macie takie same plany i oczekiwania. To pozwoli Ci mieć pewność, że wybranek jest gotowy na zaangażowanie i uniknąć rozczarowań.

Poznałaś kogoś, kto oczarował Cię swoją osobowością i wyrafinowanymi tekstami podrywającymi. Tworzysz z nim plany na przyszłość, ale wciąż nurtuje Cię pytanie: „czy on traktuje mnie poważnie”? Oto 9 sygnałów, które mogą wskazywać, że ten mężczyzna nie planuje poważniejszej relacji z Tobą.

Czy on traktuje mnie poważnie?

9 oznak, które powinny Cię zaniepokoić

1. Brak poświęcania czasu

Nie musicie spędzać ze sobą każdej wolnej chwili, ale jeśli umawianie się na spotkanie z nim przypomina organizowanie wywiadu z gwiazdą estrady… to jest pewien problem! Jeśli to Ty zawsze inicjujesz kontakt, a on ciągle znajduje wymówki i nie proponuje nic w zamian, albo jeśli to on zawsze inicjuje Wasze spotkania, ale tylko wtedy, kiedy mu to pasuje, a do tego notorycznie się spóźnia lub odwołuje spotkania, to najwyraźniej nie przywiązuje wielkiej wagi do Twoich uczuć.

2. Wysyła mieszane sygnały

On spotyka się z Tobą, przytula i prawi komplementy, mówi, jak bardzo się cieszy, że Cię spotkał… A potem przez trzy tygodnie nie odzywa się, odpowiada na Twoje wiadomości pobieżnie, zbywa Cię przez telefon. Wygląda na to, że sam nie jest pewien, czego chce. Koniecznie porozmawiaj z nim na ten temat!

3. Nie wiesz nic o jego życiu

Spotykasz się z nim od jakiegoś czasu, on poznał Twoich przyjaciół i rodzinę, ale milczy jak zaklęty na temat swoich najbliższych? To może być oznaka wielu niepokojących rzeczy. Może być w stałym związku, przebywać w toksycznym emocjonalnie środowisku, wstydzić się swoich najbliższych, obawiać się, że Cię nie zaakceptują… albo po prostu nie ma z Tobą planów na przyszłość.

4. Unika pokazywania się z Tobą

Randki w ustronnej knajpce czy na łonie natury są romantyczne i mogą sprawić Wam obojgu wiele przyjemności. Jednak jeśli to się często powtarza i nabierasz podejrzeń, że Twój partner nie ucieka od miejskiego zgiełku, a po prostu nie chce przebywać z Tobą w miejscach publicznych, konieczna będzie konfrontacja! Jeśli wysyłasz mu zaproszenia w mediach społecznościowych, a on konsekwentnie je odrzuca, usuwa lub odznacza wszystkie zdjęcia z Tobą, to również nie jest oznaka zaangażowania.

5. Brak okazywania uczuć

Nie przejmuj się, jeśli on nie wyznaje Ci miłości na każdym kroku, a jego pocałunki nie mają wielkiego znaczenia. Większość mężczyzn czuje się niekomfortowo, mówiąc o emocjach. Jednak jeśli przez dłuższy czas unika rozmowy na temat uczuć lub zmienia temat, gdy tylko się pojawi, albo obraca Twoje szczere wyznania w żart, może nie być gotowy na poważny związek. Jeśli natychmiast się odsuwa, kiedy próbujesz się przytulić lub wziąć go za rękę, to prawdopodobnie albo nie czuje do Ciebie wiele, albo uczucia go przerażają.

6. Seks – za mało albo za dużo

Trudno ocenić, jak często powinniście uprawiać seks – każdy scenariusz jest w porządku, dopóki obie strony się na niego zgadzają. Jednak jeśli spędziliście ze sobą tylko jedną namiętną noc, a potem facet traktuje Cię jak koleżankę, to raczej nie ma ochoty na związek z Tobą i musisz się z tym pogodzić. Z kolei jeśli często sypiacie ze sobą, ale on nie zostaje na noc, nie rozmawia z Tobą za wiele i unika spotkań, to widocznie taka relacja mu odpowiada i nie zamierza jej zmieniać.

7. Brak wspólnych planów

Nie musicie od razu planować ślubu, ale jeśli mężczyzna nie chce rozmawiać nawet o wspólnym Sylwestrze, pójściu na wesele czy weekendowym wyjeździe za miasto, to najprawdopodobniej nie planuje z Tobą niczego poważnego.

8. Brak zazdrości i kłótni

Zbyt dużo zazdrości i kłótni może zniszczyć każdy związek. Paradoksalnie jednak, równie trudno jest zbudować dobrą relację, gdy te elementy w ogóle się nie pojawiają. Jeśli on nigdy nie jest zazdrosny, a Twoje zarzuty spływają po nim jak po kaczce, to niestety odpowiedź na pytanie „czy on traktuje mnie poważnie” brzmi „nie”.

9. Co mówi o swoich byłych?

Zbyt duża wiedza o przeszłości partnera może być przekleństwem – lepiej o to nie wypytywać! Jednak jeśli mężczyzna milczy jak zaklęty i nie chce powiedzieć ani słowa na temat swojego poprzedniego związku, możliwe, że ma z tym jakiś problem. Może wciąż nie wygasły jego uczucia do poprzedniczki? Można się też zaniepokoić, gdy on idealizuje swoje byłe i porównuje Cię do nich w niekorzystnym świetle, albo przeciwnie, wylewa swoje żale na ich temat i mówi o nich wyłącznie negatywnie. Zastanów się, czy to możliwe, by miał aż takiego pecha, czy też po prostu… nie da się go zadowolić!

Jeśli więc zadajesz sobie pytanie „czy on traktuje mnie poważnie”… zwróć uwagę, czy któryś z tych sygnałów się pojawia. Pamiętaj, że większość problemów międzyludzkich można rozwiązać poprzez rozmowę. Nie musisz od razu go skreślać – może uda Ci się dowiedzieć, dlaczego tak postępuje? Jeśli jednak nie będzie chciał porozmawiać z Tobą i rozwiać Twoich wątpliwości, lepiej zakończ tę znajomość. Po co tracić czas, jeśli Wasze oczekiwania wyraźnie się rozmijają?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →