21 lutego 2024
ae78bc33-3785-42ba-8fe7-169a05ab0b0e-8089751

Czy to tylko zauroczenie? 10 znaków, że Twój związek może być tylko chwilowym uniesieniem lub desperacką ucieczką przed samotnością

Czy zaczynasz wątpić w swoją relację? Czy czujesz, że straciłaś uczucie do swojego partnera i zastanawiasz się, czy warto kontynuować ten związek? Oto 10 sytuacji, które mogą świadczyć o tym, że to, co czujesz, nie jest prawdziwą miłością. Sprawdź, czy możesz zidentyfikować się z którymś z tych sygnałów!

Czy to tylko zauroczenie? Odpowiedz na te pytania

Czy często zadajesz sobie pytanie: „Czy naprawdę go kocham?” i nie potrafisz znaleźć jednoznacznej odpowiedzi? Oto 10 znaków, które mogą wskazywać, że to, co czujesz, to tylko chwilowe zauroczenie lub tymczasowy sposób na uniknięcie samotności!

1. Czujesz się samotna przy nim i ciągniesz do przyjaciół

Czasami nawet w stałych związkach możemy czuć się samotne, a nawet bardziej niż niektóre osoby będące singlem. Często wynika to z faktu, że z jednej strony czujemy się związane z naszym partnerem i nie chcemy go zdradzać, ale z drugiej strony nasza relacja nie daje nam potrzebnego ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Jeśli czujesz wewnętrzne pragnienie ciągłego bycia wśród ludzi, może to oznaczać, że Twoje uczucie do niego wygasło lub nigdy nie było prawdziwe.

2. Drażnią Cię większość jego zachowań

Kiedy kobieta kocha mężczyznę, jest w stanie przymknąć oko na wiele jego wad. Potrafi zignorować drobne irytujące zachowania, takie jak niezasuwanie krzesła przy stole czy rzucanie brudnych skarpetek na podłogę w łazience. Jednak gdy płomień namiętności zaczyna się zmieniać w malejący ognik, sytuacja ulega diametralnej zmianie. Nagle zaczynasz zauważać, że drażnią Cię jego dźwięki podczas jedzenia, śmiech czy nawet sposób oddychania. Jeśli dostrzegasz podobne oznaki, to prawdopodobnie wiesz, co to oznacza.

3. Ciągle się kłócicie

W toksycznych związkach kłótnie są na porządku dziennym. Jednak zdrowa relacja opiera się na wzajemnym szacunku i nie polega na ciągłych sporach i chwilach szczęścia, które są traktowane jak unikalne skarby. Jeśli Wasze codzienne życie jest pełne kłótni o błahe sprawy, to albo twój partner nie traktuje cię poważnie, albo to, co czujesz, nie ma wiele wspólnego z miłością.

4. Nieustannie się nim chwalisz

Wiele kobiet uważa posiadanie stałego partnera za prestiżowe i podnoszące ich status społeczny. Często udają, że są w udanym związku, aby zrobić wrażenie na innych. Opowiadają swoim przyjaciółkom o romantycznych kolacjach, które ich partner przygotowuje, i publikują radosne zdjęcia na mediach społecznościowych. Jednak w domu nie są już tak entuzjastyczne i wolą zajmować się swoimi sprawami niż spędzać czas z partnerem.

5. Udajesz kogoś innego

Czy zawsze starasz się udawać, że jesteś lepsza niż naprawdę? Czy przygotowujesz się na randki, starając się być idealną, ale po wszystkim czujesz się rozczarowana i przygnębiona? Prawdziwa miłość powinna sprawiać, że czujesz się zrelaksowana i swobodna w obecności partnera. Jeśli zawsze musisz udawać kogoś innego, to znak, że to, co czujesz, może nie być prawdziwą miłością.

6. Starasz się przekonać innych, że jesteś szczęśliwa

Jeśli Twoi przyjaciele martwią się o Ciebie i pytają o Twoją relację, a Ty starasz się ich uspokoić, to może to oznaczać, że coś jest nie tak. Możesz publikować radosne zdjęcia i wymyślać usprawiedliwienia dla partnera, ale w głębi serca wiesz, że coś jest nie tak. Próbując przekonać innych, że jesteś szczęśliwa, starasz się przekonać także siebie.

7. Próbujesz go zmienić

Czy próbujesz zmienić swojego partnera, aby pasował do Twojego idealnego obrazu? Czy próbujesz zmienić jego styl ubierania, pracę, znajomych? To może oznaczać, że jesteś rozczarowana i próbujesz stworzyć idealnego partnera. Jednak prawdziwa miłość nie polega na próbach zmiany drugiej osoby. Jeśli nie akceptujesz go takim, jaki jest, to może to oznaczać, że to nie jest prawdziwa miłość.

8. Nie myślisz o przyszłości

Jeśli jesteście razem od dłuższego czasu, ale nie myślisz o przyszłości z nim, to może to być oznaka, że coś jest nie tak. Jeśli nie wyobrażasz sobie swojego życia bez niego i nie widzisz go w swoich planach na przyszłość, to może to oznaczać, że to nie jest prawdziwa miłość.

9. Nie czujesz się swobodnie przy nim

Ludzie, którzy się kochają, nie mają przed sobą tajemnic. Nie muszą udawać, że są kogoś innego. Czują się swobodnie i naturalnie w obecności partnera. Jeśli nie czujesz, że możesz być sobą przy nim, to może to być znak, że ta relacja nie jest dla ciebie.

10. Panikujesz na myśl o rozstaniu

Osoby, które trzymają się partnera z powodów innych niż miłość, często nie wyobrażają sobie rozstania. Nawet jeśli są nieszczęśliwe, boją się podjąć kroki w kierunku rozstania. Jednak czasami rozstanie jest najlepszym rozwiązaniem.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →