21 lutego 2024
7a196d39-3b41-4a28-892d-0607e6f614ce-6949290

Czy Twój partner jest wierny? – 5 znaków ostrzegawczych

Zaufanie jest fundamentem każdego udanego związku. Jeśli jednak zaczyna być naruszane, musimy zareagować. Czy masz wątpliwości co do wierności swojego partnera? Może kilka powszechnie wymienianych sygnałów alarmowych dotyczących zdrady pomoże Ci się uspokoić lub być bardziej czujną.

Czy Twój partner jest wierny? – Ukrywanie rozmów telefonicznych

Jeśli Twój partner wychodzi z pokoju, gdy odbiera telefon w Twojej obecności i odpowiada na rozmowy zbyt powierzchownie, powinnaś zacząć się zastanawiać. Dlaczego nie chce, żebyś słyszała, o czym rozmawia? Może chce uniknąć przeszkadzania, ale czy zawsze tak się zachowuje? Jeśli jego zachowanie wydaje Ci się podejrzane, być może nie jest sam.

Czy Twój partner jest wierny? – Praca do późna

Oczywiście, niektórzy ludzie naprawdę ciężko pracują. Mogą mieć dużo obowiązków w pracy, duży kredyt do spłacenia, itp. Jednak pracować do późna codziennie jest trudno. Spróbuj przypomnieć sobie, jak bardzo był oddany pracy do niedawna.

Czy Twój partner jest wierny? – Nieznajomość jego przyjaciół

To powinno wzbudzić Twoje podejrzenia! W nowych związkach nie zawsze od razu przedstawiamy partnera rodzinie, ale jeśli nie znasz żadnego z jego przyjaciół, powinnaś się zastanowić, czy nie było okazji, aby to zrobić.

Czy Twój partner jest wierny? – Opóźnione odpowiedzi na wiadomości

Opóźnienia w odpowiadaniu na wiadomości zdarzają się każdemu. Jednak jeśli to staje się częstym zjawiskiem, może to być kolejny sygnał ostrzegawczy.

Czy Twój partner jest wierny? – Brak informacji o jego czasie wolnym

Mężczyźni nie zawsze lubią szczegółowo opowiadać o swoim dniu, tak jak kobiety. Nie są tak skrupulatni. Jednak zastanów się, czy znasz jego plany na dzień, jak spędza popołudnia, czy jest na siłowni czy spotyka się z kolegami. Czy nie musisz go pytać o to za każdym razem?

Zanim zaczniesz sprawdzać swojego partnera, ważne jest, aby zachować zdrowe podejście i nie popadać w paranoję związaną z zdradą. Nie należy jednak lekceważyć drobnych sygnałów i być czujnym w ich obecności. Niestety, osoba zdradzająca nie chce się przyznać do swoich czynów. Często nawet wprost pytana zaprzecza i obraża się – zachowuje się tak, jakby nic złego nie robiła. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim warto zastanowić się nad możliwym rozwojem sytuacji. Spokojna rozmowa często przynosi więcej korzyści niż bezpodstawne oskarżenia.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →