22 lutego 2024
66910b33-da1f-4219-9e14-417ab48a0949-4134794

Czy warto spotykać się z kilkoma mężczyznami naraz?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy powinnaś zdecydować się na randki z kilkoma mężczyznami jednocześnie? Może wydaje Ci się to niesprawiedliwe? Ale tak naprawdę, na początkowym etapie randkowania, kiedy jesteś jeszcze singielką, nie ma w tym nic złego. Przeczytaj, dlaczego.

Oczywiście, randkowanie z kilkoma facetami jednocześnie wymaga większego wysiłku. Musisz organizować spotkania i pamiętać o szczegółach dotyczących każdego z nich. Ale warto to robić. Ograniczenie się do jednego faceta na wczesnym etapie randkowania może być błędem. Inwestujesz w niego swój czas, energię i uczucia, a po kilku miesiącach okazuje się, że to nie ten właściwy. Albo angażujesz się w związek, jesteś pewna, że usłyszysz konkretną deklarację, a on nagle się wycofuje. W ten sposób tracisz czas, który mogłabyś poświęcić na poznanie innych mężczyzn – w tym potencjalnego partnera.

Jeśli szanujesz uczucia mężczyzny, z którym się spotykasz, i otwarcie mówisz mu, że spotykasz się także z innymi, to randkowanie z kilkoma facetami naraz może być sposobem na upewnienie się co do swoich uczuć i drogą do znalezienia prawdziwej miłości. Oto kilka powodów, dla których warto to robić.

#1. Porównanie cech kilku mężczyzn

Niektóre kobiety instynktownie wiedzą, jakie cechy charakteru są ważne przy wyborze partnera. Inne muszą się tego nauczyć na własnych doświadczeniach. Oceniaj mężczyzn także przy pomocy swojego intelektu, a nie tylko emocji. Emocje przyjdą później, w kolejnych fazach związku. Takie podejście pomoże ci łatwiej znaleźć tego jedynego.

#2. Poprawa pewności siebie i umiejętności randkowania

Spotykając się z kilkoma mężczyznami naraz, czujesz się bardziej pożądana, co zwiększa twoją pewność siebie. Można to porównać do rozmowy kwalifikacyjnej o pracę – po każdym kolejnym spotkaniu doskonalisz swoje umiejętności komunikacyjne i stajesz się coraz lepsza w przekonywaniu mężczyzn.

#3. Ochrona przed intymnymi związkami z niewłaściwym partnerem

Łatwo jest się zakochać i idealizować związek, ale warto zachować dystans i sprawdzić, jak rzeczywiście wyglądają sprawy. Prowadzenie dziennika podczas randkowania z kilkoma mężczyznami może pomóc ci ograniczyć zauroczenie i sentymentalne tęsknoty. Zapisuj pożądane przez ciebie cechy mężczyzn oraz ich zachowanie podczas randki. Następnie patrz na to jak na fakty. Facet może być przystojny i osiągać sukcesy, ale brakuje mu cechy niezbędnej do utrzymania długoterminowego związku. A to przecież o to chodzi – prawda?

#4. Wysyłanie mężczyźnie podprogowej wiadomości

Mężczyźni potrafią wyczuć, kiedy spotykasz się z kimś innym. Fakt, że jesteś obiektem zainteresowania innych mężczyzn, mówi mu, że jesteś warta wysiłku. Jeśli mu się podobasz, obudzi się w nim cecha współzawodnictwa i będzie chciał cię zdobyć.

Oczywiście, nie chodzi o to, żeby afiszować się z randkowaniem z innymi. Możesz przesadzić i jeden z mężczyzn może uznać, że wymaga to zbyt dużo wysiłku. Dopóki nie usłyszysz deklaracji typu „jesteś kobietą moich marzeń” i nie zamkniesz swojego profilu na portalu randkowym, czuj się jak singielka i bądź otwarta na nowe znajomości.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →