21 lutego 2024
f1824f9c-5d35-42fb-8536-5c2c6d8726d5-7545622

Dlaczego nie zaprosił Cię na kolejną randkę?

Zastanawiasz się, dlaczego nie zostałaś zaproszona na drugą randkę? Wydawało Ci się, że pierwsza randka przebiegła wspaniale, a Ty byłaś oszałamiająca? Oto kilka powodów, które najczęściej podają mężczyźni, gdy pytają ich o brak kontynuacji znajomości.

Dlaczego nie zaprosił Cię na kolejną randkę? – Brak chemii

To najczęstsza odpowiedź. Nawet jeśli Tobie wydaje się, że wszystko było idealne, może to być tylko Twoje jednostronne odczucie.

Mężczyźni nie podają konkretnych powodów, poza „brakiem chemii”, czyli czymś nieokreślonym. Brak przyciągania, nawet jeśli sądzisz, że jesteś naprawdę piękna, może sprawić, że nie wzbudzasz w nich większych emocji. Mogą być piękne i inteligentne, ale to nie wystarcza, aby kontynuować znajomość na innym poziomie niż koleżeński.

Okazuje się, że mężczyźni też są nieco romantyczni! 🙂

Dlaczego nie zaprosił Cię na kolejną randkę? – Niepunktualność

Mężczyźni są przyzwyczajeni do drobnych spóźnień. Krótkie opóźnienie jest akceptowalne (5-15 minut), ale gdy przeciąga się na godzinę lub dwie, mężczyzna ma ochotę wrócić do domu.

Pamiętaj, że nadmierne spóźnienie może być odebrane jako brak zainteresowania, niegrzeczność i lekceważenie. Nie chcemy kontynuować znajomości z kimś, kto tak się zachowuje.

Dlaczego nie zaprosił Cię na kolejną randkę? – Uważaj na to, co i ile mówisz

Mężczyźni, mimo że są wzrokowcami, również słuchają tego, co mówisz. Szczególnie podczas pierwszego spotkania. Podobnie jak Ty, są uważnymi obserwatorami.

Jednym z podstawowych błędów, które wymieniają mężczyźni, są szczegółowe pytania o poprzednie związki, które często służą tylko jako pretekst do opowiadania przez Ciebie o swoich byłych partnerach. Bez względu na to, czy opowiadasz o tym, jak bardzo zostałaś zraniona, czy jak wspaniały był Twój były chłopak, poruszenie tego tematu może skutkować brakiem kolejnego spotkania. Dlaczego? Mężczyzna może uznać, że nie jesteś jeszcze gotowa na nowy związek – twój były nadal budzi Twoje emocje, a to dla faceta jest zły znak.

Dlaczego nie zaprosił Cię na kolejną randkę? – On tak naprawdę nie chce się wiązać

Podobnie jak są kobiety, które zabijają czas kolejnymi randkami i poznawaniem nowych osób, tak samo są mężczyźni. Czasami zależy im tylko na jednym spotkaniu, może na seksie po nim. Są również mężczyźni, którzy podobnie jak my, zostają namówieni przez przyjaciół do wyjścia z domu i poznania nowych osób. Innymi słowy, nie są jeszcze gotowi na poważniejszą znajomość i przychodzą na randkę z negatywnym nastawieniem.

Dlaczego nie zaprosił Cię na kolejną randkę? – Zbyt wyzywający wygląd

Ostatni powód, dla którego telefon milczy. Kobiety często chcą zaprezentować się jak najlepiej na pierwszej randce. Niestety, czasami starają się za bardzo.

Zbyt głęboki dekolt, za krótka spódniczka, przezroczyste ubrania – na pewno przyciągną jego uwagę, ale nie na długo. Mężczyźni nie przepadają za wyzywającymi kobietami. Mogą podziwiać ich zdjęcia i kształty, ale nie chcą z nimi umawiać się na randki. Nie dlatego, że się ich boją, ale dlatego, że boją się angażować w relację z kobietą, która wszystko odkrywa i wystawia na widok wielu par oczu.

A może Wy znacie jeszcze inne powody, dla których mężczyzna może nie chcieć kolejnego spotkania?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →