21 lutego 2024
8f67396c-91c0-42df-b199-894a1104f127-4453632

Innowacyjne rozwiązanie dla ślubów plenerowych – Żywa Architektura

Od marca tego roku para narzeczonych ma możliwość organizacji ceremonii ślubnej w miejscu innym niż tradycyjny Urząd Stanu Cywilnego. To doskonała okazja, aby wybrać wyjątkowe miejsce, takie jak park, plaża nad morzem czy urokliwy ogród przy domu rodzinnym. Przedstawiamy Wam Żywą Architekturę – innowacyjny pomysł na ślub w plenerze!

Przysięga składana w takim otoczeniu przyrody brzmi zupełnie inaczej. Żywa Architektura nie korzysta z gotowych wzorców, a do swojej pracy wykorzystuje wyłącznie ekologiczne materiały i ręczną pracę. Dzięki temu każdy projekt jest unikalny i w pełni naturalny. Obiekty są zawsze dostosowane do konkretnego terenu i potrzeb. Co więcej, mają możliwość dostosowania rozmiarów i kształtów. Istotne jest również to, że obiekty można zadaszyć.

Ciekawostką jest fakt, że obiekty Żywej Architektury, oprócz pełnienia roli miejsca ceremonii, mogą być również wykorzystywane na co dzień. Stanowią doskonałą przestrzeń wypoczynkową, chroniącą przed deszczem i słońcem.

Polecamy również: Niezwykłe tradycje ślubne z różnych stron świata

Historia żywych konstrukcji sięga lat 70. ubiegłego wieku. Niemiecki plecionkarz Hans Peter Sturm, poszukując nowych zastosowań dla swojego rzemiosła, wpadł na pomysł powiększenia i obsadzenia formy, która dotychczas służyła jako koszyk. W ten sposób powstała pierwsza żywa altana. Obecnie na całym świecie istnieje wiele takich obiektów, z których największe osiągają nawet 50 metrów długości i 16 metrów wysokości. Najstarsze z nich mają ponad 20 lat i co roku ożywają, służąc lokalnym społecznościom.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →