21 lutego 2024
c701aec5-faac-4f93-8975-f4f6bfa3d3e8-1638042

Jak cukier wpływa na życie intymne? Przed zjedzeniem kolejnego batonika przemyśl to!

Jak cukier wpływa na życie intymne? – Powoduje uczucie zmęczenia!

Spożywanie nadmiaru cukru powoduje wzrost poziomu glukozy we krwi, co z kolei prowadzi do zwiększonej produkcji insuliny przez trzustkę. Nagły wzrost glukozy zakłóca działanie neuroprzekaźników i zaburza równowagę hormonalną. Nasz organizm podejmuje wysiłki, aby przywrócić tę równowagę, co prowadzi do uczucia zmęczenia. Dlatego po chwilowym wzroście energii po zjedzeniu czekoladowego batonika szybko odczuwamy senność!

Jak cukier wpływa na życie intymne? – Może powodować suchość pochwy i nieprzyjemne infekcje!

Wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do nieprzyjemnej suchości pochwy, co może szybko zniechęcić do uprawiania seksu i sprawić, że staje się on bolesny!

Dodatkowo, cukier stanowi doskonałe pożywienie dla drożdżaków. Każda kobieta, która miała infekcję intymną, wie, że wyklucza ona możliwość uprawiania seksu. Pieczenie, swędzenie i upławy zdecydowanie nie są sexy. Ponadto, wysoki poziom cukru może być przyczyną chorób układu moczowego, w tym zapalenia pęcherza!

Jak cukier wpływa na życie intymne? – Cukier zamienia się w tkankę tłuszczową

Nadmiar spożywanego cukru niestety nie znika z organizmu, ale odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Choć krągłości są mile widziane u kobiet, to jednak chciałybyśmy, aby były pod kontrolą. Dodatkowe oponki rzadko sprawiają, że czujemy się bardziej seksowne.

Jak cukier wpływa na życie intymne? – Ma wpływ na jakość seksu!

Naczynia krwionośne transportują krew przez całe nasze ciało i odgrywają ogromną rolę podczas seksu! Gdy jesteśmy podniecone, pompują krew do łechtaczki, dzięki czemu staje się ona bardziej wrażliwa. Nadmiar cukru w organizmie może prowadzić do niedokrwienia miejsc, które są istotne podczas seksu!

Jak cukier wpływa na życie intymne? – Nadprodukcja kortyzolu

Spożywanie zbyt dużej ilości cukru może prowadzić do wzrostu poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu. Może to nie tylko odebrać nam ochotę na seks, ale także przyczynić się do nieregularności miesiączkowania!

Jak cukier wpływa na życie intymne? – Może powodować neuropatię

Neuropatia jest wynikiem uszkodzenia nerwów. Objawia się drętwieniem kończyn lub nawet bólem, co jest dobrze znane osobom z cukrzycą. Jak to wpływa na życie intymne? Może prowadzić do neuropatii miednicy, poważnie zakłócając nasze życie seksualne.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →