22 lutego 2024
ffb3791c-f66c-479e-9b6f-9da042b1ceb3-1766613

Jak mężczyzna wyraża zainteresowanie kobietą? Oznaki, na które warto zwrócić uwagę!

Jak mężczyzna wyraża zainteresowanie kobietą?

Często w sposób, którego się nie spodziewasz! Istnieje jednak wiele sygnałów, które mogą wskazywać, czy jesteś dla niego interesująca.

Pewnie każda z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiała się, jak mężczyzna wyraża zainteresowanie kobietą i czy jego zaloty są szczere? Poznałaś fascynującego mężczyznę, ale nie wiesz, czy jesteś w jego typie? A może masz wrażenie, że kolega z pracy jest Tobą zainteresowany, ale nie jesteś tego pewna? Niewłaściwa interpretacja jego zachowania może prowadzić do wielkiego rozczarowania…

Oczywiście każdy człowiek jest inny i każdy ma swoje sposoby na wyrażanie uczuć. Istnieją jednak sygnały i zachowania, które są głęboko zakorzenione w naszej podświadomości, a które świadczą o zainteresowaniu drugą osobą! Jakie to oznaki?

Jak mężczyzna wyraża zainteresowanie kobietą?

Mowa ciała

Pamiętaj, że zainteresowanie mężczyzny nie zawsze jest tak łatwo dostrzegalne. Często jest łatwiej zauważyć zainteresowanie mężczyzny, którego dopiero co poznałaś, niż przyjaciela, którego znasz od lat! Również pewny siebie mężczyzna będzie się zachowywał inaczej niż ten nieśmiały. Trudno jednak kontrolować mowę ciała. Oto kilka oznak, które mogą wskazywać, że mu się podobasz.

Oczy – zwierciadło duszy

Z spojrzenia można odczytać wiele interesujących rzeczy. Jeśli mężczyzna patrzy na Ciebie przez dłuższą chwilę, to najprawdopodobniej oznacza, że mu się podobasz. Ale nawet krótkie, ukradkowe spojrzenia mogą świadczyć o zainteresowaniu. To oznacza, że chce Cię dokładniej przyjrzeć, ale… nie chce Cię zniechęcić nachalnym wpatrywaniem się! Rozszerzone źrenice natomiast wskazują, że wywołujesz w nim silne emocje.

Wyrażane na twarzy

Zwróć uwagę na mimikę jego twarzy. Na co dzień mężczyźni bywają dość powściągliwi w tej sferze. W końcu w naszej kulturze wciąż panuje przekonanie, że prawdziwy mężczyzna nie okazuje uczuć… Jeśli więc zauważysz ożywienie na jego twarzy, to najprawdopodobniej budzisz w nim silne emocje. Podczas rozmowy z osobami, które nam się podobają, często oblizujemy wargi lub przygryzamy je. Łatwo odróżnisz naturalną mimikę od grzecznościowych uśmiechów, które są przeznaczone dla obcych osób – chyba że facet jest wyjątkowo dobrym aktorem…

O zainteresowaniu może również świadczyć nieświadome wysuwanie głowy w czyjąś stronę.

Robią to zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Postawa i ruchy – czas na pokazanie się!

Jak mężczyzna wyraża zainteresowanie kobietą? Zazwyczaj przybiera pozycje, w których wydaje się większy, silniejszy i bardziej zadbany. To tak zwane „czyszczenie piórek”. Jeśli siedzi, może zakładać ramiona za szyję i rozstawiać szeroko nogi. W ten sposób… zajmuje więcej miejsca! Bez względu na to, w jakiej pozycji się znajduje, najprawdopodobniej będzie prostował plecy i ramiona, aby wydawać się wyższym. Poprawianie włosów lub krawata ma natomiast pokazać go jako osobę dbającą o swój wygląd. Powinno Cię również zainteresować trzymanie kciuka za paskiem od spodni – to podświadome zwracanie uwagi na okolicę krocza.

Przez uszy do serca

Mowa ciała to pierwszy sygnał, ale w przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety są bardziej słuchowcami. Mężczyzna, który potrafi prowadzić rozmowę w odpowiedni sposób – zarówno interesująco mówić, jak i słuchać swojej rozmówczyni – może zdobyć wiele punktów!

Mężczyzna, który próbuje wyrazić zainteresowanie Tobą, będzie prawdopodobnie starał się być w Twojej bliskości, nawiązywać rozmowę, komplementować Cię lub używać zaczepnych słów. Czasami, w zależności od temperamentu, będzie zachowywał się głośniej niż zwykle, aby przyciągnąć Twoją uwagę. Głos stanie się cichszy i głębszy, gdy już zdecydujesz się porozmawiać z nim – po to, aby zachęcić Cię do zbliżenia…

W cztery oczy

No dobrze, a jeśli już zwróciliście na siebie uwagę na tyle, że zaczęliście rozmawiać? Skracanie dystansu fizycznego już się zaczęło… i będzie postępować, jeśli tylko na to pozwolisz! Jeśli chcesz wiedzieć, jak mężczyzna wyraża zainteresowanie kobietą, zwróć uwagę na to, jak bardzo jest skoncentrowany na Tobie. Jeśli nie tylko patrzy na Ciebie i pochyla się w Twoją stronę, ale również obraca się w Twoim kierunku całym ciałem, włącznie ze stopami, to bardzo ważny znak. Natomiast odwrócenie się od rozmówcy zazwyczaj oznacza, że chce przekazać, że wolałby zrezygnować z jego towarzystwa. Podejrzane jest również tupanie i nerwowe machanie nogami, chociaż może to również oznaczać, że Twój rozmówca jest po prostu nerwowym człowiekiem.

Zainteresowany Tobą mężczyzna prawdopodobnie będzie również próbował inicjować jak najwięcej spotkań. Oczywiście, zdarzają się nieśmiali faceci, dla których zaproponowanie spotkania jest trudne. Jeśli jednak wcale tego nie robi, pogódź się z tym, że prawdopodobnie nie zależy mu na Tobie lub nie jest jeszcze gotowy na związek.

Jeśli mężczyzna robi wszystko to… oznacza to, że jest bardzo zainteresowany Tobą i nie zamierza łatwo się poddać! Co z tym zrobisz? To zależy od Ciebie 🙂 Powodzenia!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →