22 lutego 2024
b72924a6-69ec-405e-9b42-0cc3a9168b70-5831386

Jak odczytywać Jego wiadomości? Odkryj, co naprawdę kryje się za enigmatycznymi smsami!

Kobiety i mężczyźni posługują się zupełnie innymi językami. Czasami wydają się one odległe niczym dwa obce dialekty. A kiedy dodatkowo przyjmują postać wiadomości tekstowej, przy której nie możemy odczytać emocji z twarzy rozmówcy ani usłyszeć tonu jego głosu, sytuacja potrafi naprawdę się skomplikować. Specjalnie na takie okazje przygotowaliśmy więc krótki poradnik, który pomoże Ci zrozumieć, co naprawdę oznaczają Jego smsy! Sprawdź i upewnij się, czy interpretujesz je prawidłowo!

Jak odczytywać Jego wiadomości? 7 najczęstszych enigmatycznych smsów:

1. OK

Kobiety zazwyczaj odpowiadają każdemu całymi zdaniem, rozpisują się i dodają emotikony. Nawet jeśli są bardzo zajęte, starają się, aby wysyłana przez nie wiadomość wyrażała zainteresowanie i szacunek dla rozmówcy. Mężczyźni jednak nie działają tak samo. Gdy są zajęci lub dana sprawa nie wzbudza w nich szczególnych emocji, odpowiadają krótko i na temat. Kiedy On wysyła Ci krótkie „OK”, nie oznacza to wcale, że Cię lekceważy. To po prostu przytaknięcie, które mówi: „przyjąłem to do wiadomości, bez odbioru”. Może też oznaczać: „zgadzam się, a więcej napiszę, gdy znajdę wolną chwilę”.

2. „Ale Ty pewnie jesteś zajęta”

To zdanie wydaje się być zrezygnowanym stwierdzeniem. Jednak w smsie od mężczyzny oznacza ono, że jest on spragniony Twojej uwagi i chce ją zwrócić na siebie natychmiast. Tyle, że duma nie pozwala mu się do tego przyznać, dlatego ujmuje to tak, by brzmiało jak wiadomość od niechcenia.

3. „Żartowałem”

Mężczyźni zwykle nie mają tak rozwiniętej empatii jak kobiety. Czasami bywają nietaktowni i przesadzają ze złośliwościami, choć nie mają złych intencji. Gdy uświadamiają sobie, że przesadzili, nie chcą jednak przyznać się do błędu i przepraszać. Uważają, że to urąga ich dumie. Dlatego piszą, że żartowali. Możesz potraktować to jako rodzaj przeprosin, ale… nie bądź zbyt miła! Pozwól im odczekać na Twoją odpowiedź. Niech w duchu się kajają.

4. „Nie mogę”

Jeśli to cała treść wiadomości od mężczyzny, to niestety nie wróży niczego dobrego. Taki odzew na Twoją prośbę czy propozycję oznacza, że Twój rozmówca zwyczajnie nie chce czegoś zrobić. Ma inne plany, ale nie umie znaleźć dobrej wymówki, dlatego nie zamierza się nawet na nią silić. To świadczy o braku starań, a być może nawet niewielkim szacunku do odbiorczyni wiadomości.

5. „Baw się dobrze”

To oznacza tyle, co „znów wybierasz towarzystwo przyjaciółek czy rodziny i zostawiasz mnie samego; nie podoba mi się to, bo wolałbym, żebyś stawiała mnie na pierwszym miejscu”.

6. „Nie dramatyzuj”

Jeśli mężczyzna tak do Ciebie pisze, najprawdopodobniej oznacza to, że wcale się z Tobą nie zgadza, ale dla świętego spokoju odpuszcza polemikę. Chce też zasugerować, że zachowujesz się niewspółmiernie do sytuacji i jesteś egzaltowana.

7. „Jesteś?”

Ostatnia, często spotykana wiadomość świadczy o zniecierpliwieniu. Twój rozmówca czuje się zepchnięty na dalszy plan i domaga Twojej uwagi. Uważa, że powinnaś odezwać się pierwsza, ale ponieważ tego nie robisz, zagaja sam.

Czy dzięki tym wskazówkom udało Ci się choć częściowo przeniknąć do męskiego umysłu pełnego krętych korytarzy? Daj nam znać!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →