21 lutego 2024
451f4055-f8fc-4e21-a2e1-a50609741904-6939639

Jak odzyskać faceta po rozstaniu – skuteczne strategie!

Jeśli oglądałaś film „Kobieta na skraju dojrzałości”, na pewno wiesz, że nie zawsze warto odbudowywać dawne relacje z byłym partnerem. Jeśli podejdziesz do tego nieodpowiednio, możesz tylko pogorszyć sytuację i stać się obiektem kpin. Ale istnieją sposoby, które mogą pomóc ci odbudować wartościowy związek. Oto sprawdzone porady, jak odzyskać faceta!

Nie jest łatwo zapomnieć o żalach i pretensjach po rozstaniu. Często rozchodzimy się w atmosferze pełnej napięcia, a każde przykre słowo staje się kolejną przeszkodą. Wiele kobiet marzy jednak o powrocie do swojego byłego partnera, wspominając najlepsze chwile i zastanawiając się, jak go odzyskać. Jeśli również masz takie pragnienie, przeczytaj nasze sprawdzone porady!

Jak odzyskać faceta – skuteczne strategie!

Sposób, w jaki będziesz działać, zależy od sytuacji, w jakiej się znaleźliście i waszego nastawienia. Jeśli byliście małżeństwem przez wiele lat i oboje chcecie odbudować związek, warto skorzystać z terapii małżeńskiej. Jeśli to ty zostawiłaś swojego partnera z powodu irytacji, wystarczy szczera rozmowa i ciepły gest z twojej strony. W innych przypadkach trzeba się bardziej postarać. Przeczytaj, jak odzyskać faceta, korzystając z doświadczeń kobiet, którym się to udało!

Jak odzyskać faceta w kilku krokach:

1) Daj sobie trochę czasu

Zanim zaczniesz odzyskiwać faceta, dajcie sobie obojgu chwilę wytchnienia. Ochłoń i odczekaj około trzech tygodni, aby pozwolić mu zatęsknić i zastanowić się, co stracił. Ten czas pozwoli ci również zdecydować, czy naprawdę chcesz do niego wrócić.

2) Zrób rekonesans

Sprawdź, czy twój były partner rozważa powrót i czy nadal jest zainteresowany tobą. Porozmawiaj z waszymi wspólnymi znajomymi, ale skup się na tych, którzy dobrze ci życzą. Jeśli usłyszysz, że lepiej dać sobie z nim spokój, może to oznaczać, że on już ma inną kobietę lub nie ma zamiaru do ciebie wracać. Możesz też sprawdzić jego profile na portalach społecznościowych. Pamiętaj, że nie chcesz być narzucającą się kobietą, którą wszyscy wyśmiewają.

3) Zadbaj o siebie

Mężczyźni są wzrokowcami, więc zadbać o swój wygląd. Podrasuj fryzurę, pomaluj paznokcie, wydepiluj się i nawilż ciało. Zrób sobie maseczkę, piękny makijaż i załóż nową sukienkę. Pokaż, że jesteś w świetnej formie. Zajmij się też samorealizacją, bo mężczyźni uwielbiają połączenie urody z pasją i talentem.

4) Spotkaj się przypadkiem

Jeśli twój były partner jest gotowy na twój powrót, spróbuj pokazać się mu „na żywo”. Wybierz okazję, na której będziecie oboje obecni. Bądź pewna siebie, żartuj i flirtuj z innymi gośćmi. Nie stój smutna w kącie, tylko pokaż, że świetnie się bawisz. Kiedy nadarzy się okazja do rozmowy, bądź miła i zabawna. Nie rób mu wyrzutów ani nie wyznawaj swoich uczuć. Sprytnie wspomnij o swoich nowych pasjach i osiągnięciach.

5) Nie przesadzaj

Wykonując wszystkie powyższe kroki, wkładasz dużo starań. Ale nie daj mu o tym wiedzieć! Udawaj, że nie zależy ci przesadnie i że masz wiele różnych opcji. Jeśli nawiążecie kontakt, nie zasypuj go wiadomościami i nie dręcz telefonami. Odezwij się od czasu do czasu, ale pozwól mu okazać zainteresowanie.

6) Bądź szczera

Jeśli wszystkie poprzednie kroki przyniosą efekty, prędzej czy później dojdzie do rozmowy na temat powrotu. Bądź wtedy szczera i przyznaj, że chciałabyś spróbować jeszcze raz. Jeśli rozstaliście się z twojego powodu, przeproś i zapewnij, że nie popełnisz już tego samego błędu. Pamiętaj, że nie warto przesadzać z romantycznymi gestami. Bądź ostrożna, bo nie zawsze można ufać mężczyźnie, który sugeruje, że chce do ciebie wrócić.

Co myślisz o tych krokach? Czy sprawdzają się? Podziel się swoją opinią!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →