21 lutego 2024
ad0cb947-f78b-4762-9b02-672f8b72e463-2719414

Jak oświadczyć się w magiczne Święta Bożego Narodzenia?

Wybór odpowiedniego momentu na oświadczyny może być trudnym zadaniem. Jednak Boże Narodzenie jest jednym z najbardziej kuszących terminów w kalendarzu. Mimo że ostatnio rzadziej jest to czas biały, nadal ma w sobie wiele magii. To okres, kiedy większość osób zatrzymuje się na chwilę, aby cieszyć się bliskością swoich bliskich. Dlatego też nie dziwi fakt, że wiele par decyduje się na oświadczyny w tym okresie. W tym artykule przedstawimy pomysły na zaręczyny, które mogą Cię zainspirować!

Czy to naprawdę dobry moment?

Oświadczyny w Boże Narodzenie budzą różne odczucia. Jedni marzą o tym, inni są mniej przekonani, ponieważ uważają, że „w Święta zaręczają się prawie wszyscy”. Są też tacy, którzy wybierają inny termin, aby mieć dodatkowy dzień do celebrowania. Jednak statystyki pokazują, że grudzień, a konkretnie okres między Wigilią a Sylwestrem, to najpopularniejszy czas na oświadczyny. Jeśli planujesz oświadczyć się swojej ukochanej w tym okresie, ale wciąż masz wątpliwości, możesz być spokojny – to świetny pomysł!

Święta Bożego Narodzenia są pełne magii.

Biały puch, bajkowe iluminacje, bożonarodzeniowe jarmarki, zapach choinki i korzennych przypraw – ta atmosfera sprzyja zakochanym. Zarówno pary, dla których ważne są tradycje rodzinne, jak i te, które marzą o intymnym momencie tylko we dwoje, chętnie wybierają ten czas na oświadczyny. Możesz zdecydować się na oświadczyny przy wigilijnym stole lub stworzyć kameralną atmosferę, która będzie idealna do wręczenia pierścionka zaręczynowego.

Jak oryginalnie oświadczyć się?

To doskonała okazja do wykorzystania swojej kreatywności. Możesz na przykład zapakować pierścionek zaręczynowy w ozdobne pudełeczko, które owiniesz w papier jak prezent gwiazdkowy, a następnie ukryjesz w gałązkach jemioły.

Innym popularnym pomysłem jest umieszczenie pudełeczka z pierścionkiem w większym pudełku, a tego z kolei w kolejnym… Otwieranie tak pomysłowo zapakowanego prezentu zawsze wywołuje ogromne zaskoczenie i mnóstwo pozytywnych emocji.

Tylko we dwoje czy z rodziną?

Czasy obowiązkowych oświadczyn przy rodzinie, kiedy przyszły pan młody prosił również rodziców przyszłej panny młodej o rękę, dawno minęły. Choć wiele się zmieniło, wciąż istnieją domy, gdzie obecność rodziców jest częścią tradycji. Zaręczyny przy świątecznym stole w gronie bliskich często wybierają też pary, dla których więzi z najbliższymi są bardzo ważne.

Jeśli wolicie przeżyć ten moment tylko we dwoje, Święta Bożego Narodzenia dają mnóstwo okazji. Możesz poprosić swoją partnerkę o rękę w domowym zaciszu – na przykład w wigilijny poranek lub wieczorem, gdy wrócicie do siebie po rodzinnej kolacji. Możesz też zaprosić ją na romantyczny zimowy spacer w miejscu, które ma dla was obu szczególne znaczenie.

Wesołych Świąt na nowej drodze życia!

Bożonarodzeniowe zaręczyny mogą mieć wiele scenariuszy. Każdy z nich jest inny, ale wszystkie są wyjątkowe! Każda historia oświadczyn jest prawdziwa i pełna emocji. Aby oświadczyny odbyły się zgodnie z tradycją, potrzebujesz pięknego pierścionka. Wybór biżuterii na tę specjalną okazję może być trudny, ale nie jest tak skomplikowany, jak się wydaje.

Na rynku jest szeroki wybór pierścionków zaręczynowych, więc z pewnością znajdziesz ten idealny. Warto zajrzeć do jubilerskich manufaktur, gdzie dostępna jest ręcznie robiona biżuteria. W ACLARI czeka na Ciebie wyjątkowa kolekcja pierścionków zaręczynowych. Postaw na klasykę – oszlifowany diament oprawiony w wysokiej próbie żółtym lub białym złocie będzie wspaniałą pamiątką na lata!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →