22 lutego 2024
3848dc22-9eec-435c-94c0-fe0e5ce97647-8405028

Jak radzić sobie po zdradzie?

Ostatnie wydarzenia związane z włamaniem do serwisu Ashley Madison, gdzie mężczyźni rejestrowali się w celu zdrady swoich partnerów, stawiają przed nami pytanie – jak radzić sobie po zdradzie? Jak zareagować? Co powiedzieć? Czy warto wybaczyć czy odejść?

Nie podejmuj pochopnych decyzji

W pierwszej chwili może się wydawać niemożliwe, ale warto powstrzymać się od natychmiastowego wybuchu emocji. Zbierz swoje myśli. Jeśli potrzebujesz, wyjdź z domu, odłóż rozmowę na później i sprecyzuj w swojej głowie pytania, które chcesz zadać. Stwórz plan działania!

Pamiętaj, że ważne jest, w jakich okolicznościach dowiedziałaś się o zdradzie partnera. Czy sam się do niej przyznał, czy miałaś wcześniej podejrzenia? Zastanów się również, co zamierzasz zrobić w najbliższych godzinach. Czy chcesz wrócić do domu? Czy może lepiej będzie spędzić noc u przyjaciółki? Musisz ochłonąć!

Nie rewanżuj się

Niektóre kobiety wybierają ekstremalną metodę rewanżu – decydują się na zdradę. Niestety, znalezienie innego mężczyzny nie rozwiąże problemów z zdradzającym partnerem. Jedynym efektem takiego działania będą wyrzuty sumienia i moralny kac nazajutrz.

Rozważ powrót

Mimo że pierwszą myślą może być odejście jak najdalej i zerwanie wszelkich kontaktów, warto jednak rozważyć powrót, wybaczenie i próbę odbudowy związku z tym bolesnym wspomnieniem. Kiedy warto to rozważyć? Gdy jesteście razem od dłuższego czasu, między wami było wiele spięć wynikających z problemów niezależnych od was, zdrada miała miejsce po spożyciu alkoholu, była to jednorazowa sytuacja, a twój partner naprawdę żałuje.

Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla zdrady, ale są okoliczności łagodzące. Przede wszystkim zastanów się, czy nadal kochasz swojego partnera.

Rozważ zerwanie

Czasami nie ma już nic do zbierania. Niestety, ludzie się rozstają, a zdrada jest najgorszym możliwym sposobem na to. Musisz się zastanowić i dokonać bilansu całego związku. Odpowiedz sobie na pytanie, czy warto się starać i walczyć? Czy byliście razem przez długi czas? Czy zdrady się powtarzają? Czy była to długa i zaangażowana relacja, która zamieniła się w romans? Czy jesteś w stanie zaufać partnerowi po tym, co zrobił? Pamiętaj, że budowanie związku na braku zaufania, kontrolowaniu, sprawdzaniu i oczekiwaniu na najgorsze tylko zatruje twoje życie!

Przede wszystkim zastanów się, o co warto walczyć. Czy to był dobry związek? Czy byłaś w nim szczęśliwa?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →