21 lutego 2024
0a0e953e-66ac-4333-afc4-277b85ee4b3a-8198957

Jak radzić sobie z romansami z żonatymi mężczyznami?

Bądź szczera wobec samej siebie

Zanim zdecydujesz się na romans z żonatym mężczyzną, musisz być szczera wobec samej siebie. Pamiętaj, że nie jesteś jego dziewczyną ani partnerką. Nie jesteś również miłością jego życia – tą rolę pełni jego żona, z którą ma silne więzi, zwłaszcza jeśli mają dzieci. Choć może mówić wiele o tym, jak nieszczęśliwy jest w swoim małżeństwie i jak bardzo Cię kocha, trzyma Cię w ukryciu. To mówi wiele o nim samym.

Czy szanowałabyś kobietę, która zdradziłaby Cię z ukochanym mężczyzną? Nie oczekuj więc szacunku od nikogo, jeśli zwiążesz się z żonatym mężczyzną. Zasługujesz na miłość, uwagę i szacunek, ale ten mężczyzna Ci tego nie zapewni.

Bądź szczera z przyjaciółką

Jeśli zdecydujesz się odejść, porozmawiaj o tym z kimś, komu najbardziej ufasz. Niech ta osoba będzie Twoim wsparciem i pierwszym kontaktem w chwilach zwątpienia i załamania. Niech będzie ramieniem, na którym możesz się wypłakać.

Rozważ terapię

Może to wydawać się odważnym krokiem, ale pamiętaj, że terapia jest dla wszystkich, nie tylko dla osób mających problemy zdrowotne. Zastanów się, dlaczego weszłaś w tak destrukcyjną relację i jakie będą jej konsekwencje dla Ciebie. Terapeuta pomoże Ci przejść przez ten trudny okres i będzie wsparciem w podejmowaniu decyzji.

Rozważ rozstanie

Większość żonatych mężczyzn zostaje przy swoich żonach. Część z nich może odejść na jakiś czas, ale potem wrócić. Tylko niewielka część zdecyduje się na rozstanie na stałe. Nie ma sensu czekać na rozstanie, które może nigdy nie nadejść. Zawsze znajdzie się jakiś powód, dlaczego nie może odejść – bo żona nie da rady, bo są dzieci, za rok, za miesiąc. Niewiele związków udaje się zbudować na czyjejś krzywdzie, a jeszcze mniej z nieodpowiedzialnym i tchórzliwym mężczyzną.

Pomyśl o sobie

Zawsze będziesz na drugim miejscu. Jego żona, ich kredyt, dzieci – wszystko to będzie ważniejsze. Będziesz spędzać święta samotnie. Nie będziecie mogli publicznie się pokazywać, a rozmawiać tylko w określonym czasie. Jeśli mężczyzna nie może Ci dać swojej uwagi i obecności, to po co Ci on? Nie krzywdź samej siebie!

Pomyśl o żonie

Żona tego mężczyzny doświadcza największej krzywdy w swoim życiu. To, że być może nie jest tego w pełni świadoma, nie zmienia faktu, że jest to dla niej ogromne cierpienie. Współczuj jej i pamiętaj, że historia związku przedstawiona przez mężczyznę to tylko pół prawdy. Bycie w związku z żonatym mężczyzną krzywdzi zarówno Ciebie, jak i ją.

Nie oglądaj się za siebie

Nie miej wątpliwości. To będzie bolesne, ale nie możesz się cofnąć. Zerwij kontakt całkowicie. Robisz dla siebie coś dobrego, być może największą przysługę. Znajdź kogoś, kto na Ciebie zasługuje i nigdy nie patrz wstecz!

Czy kiedykolwiek byłaś tą drugą kobietą lub słyszałaś jej wersję historii o zdradzie?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →