22 lutego 2024
e07790b6-b3e4-49d1-b4ff-3df55a257b80-2036778

Jak stworzyć trwały związek na podstawie udanej pierwszej randki?

Pierwsza randka to moment pełen nadziei i oczekiwań, które niestety często nie spełniają się z powodu różnych niekorzystnych okoliczności. Czasami jedno z nas zadaje za dużo pytań, popełnia faux pas lub źle interpretuje wypowiedzi drugiej osoby. Może się też okazać, że jedna ze stron skupia się zbytnio na opowiadaniu o sobie lub stara się stworzyć fałszywą aurę, która z czasem zostaje odkryta. Jak więc zachować się na pierwszej randce, aby lepiej poznać drugą osobę, nie dawać fałszywych nadziei i mieć szansę na stworzenie trwałego związku? Oto pięć podstawowych zasad, które mogą pomóc!

Jak stworzyć trwały związek na podstawie udanej pierwszej randki?

Polecamy także: Najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce

1. Bądź szczery co do swoich intencji

Oczywiście nie chodzi o przesadę, taką jak przynoszenie ze sobą magazynu ślubnego i wymienianie potencjalnych imion dla przyszłych dzieci. Chodzi raczej o subtelne sygnały, które pokażą drugiej osobie, że traktujesz tę randkę jako możliwość rozwoju czegoś poważniejszego, a nie tylko kolejne spotkanie w ciemno. Jeśli podejdziesz do tego uczciwie, zachęcisz drugą osobę do podobnego podejścia. Już na pierwszej randce będziesz w stanie ocenić, czy druga osoba jest gotowa na trwały związek, czy może szuka tylko przygody i przelotnych znajomości. Jeśli czujesz, że to nie jest to, zachowaj dystans i nie dawaj fałszywych nadziei.

2. Uważaj, co mówisz o swoich byłych partnerach

Najlepiej unikać tematu byłych partnerów lub ograniczyć się do stwierdzenia, że to przeszłość, o której nie ma sensu rozmawiać. Żaden mężczyzna, który spotyka się z tobą po raz pierwszy, nie chce myśleć o twoim poprzednim partnerze, porównywać się z nim ani wyobrażać sobie ciebie w jego ramionach. Wspominanie byłej miłości może sugerować, że nie jesteś jeszcze gotowa na nowy związek. Jeśli jednak temat byłych partnerów wypłynie, staraj się mówić o nich zwięźle i w miarę pozytywnie. Nie opowiadaj o ich wadach, nie rób z nich potworów i nie mów, jak się przed nimi ukrywałaś. Słuchając negatywnych słów o byłych partnerach, druga osoba może zacząć się zastanawiać, co byś powiedziała o niej, gdybyście nie byli razem.

Jak stworzyć trwały związek na podstawie udanej pierwszej randki?

Polecamy również: Jak sprawić, żeby mężczyzna oszalał na twoim punkcie po pierwszej randce

3. Zadawaj przemyślane pytania

Pierwsza randka to nie wywiad. Nie zachowuj się jak dziennikarz. Zastanów się, czy pytanie, które chcesz zadać, nie jest zbyt osobiste lub niegrzeczne na pierwszą rozmowę. Jeśli zauważysz, że druga osoba zeszła na niewłaściwy temat, zmień temat rozmowy, uśmiechając się.

4. Bądź sobą

Często staramy się tak bardzo przypodobać drugiej osobie na pierwszej randce, że wychodzimy poza siebie, aby wydawać się lepsi, niż jesteśmy naprawdę. W rezultacie nie pokazujemy swojej prawdziwej natury, tylko udajemy kogoś, kim druga osoba chciałaby się spotykać. Zanim założysz tę maskę idealnej kobiety, zastanów się, jak długo zamierzasz ją nosić. Tydzień, rok, czy może całe życie? Jeśli chcesz być z kimś na stałe, pozwól sobie na bycie sobą. Nie chcesz, żeby druga osoba po pewnym czasie odkryła, że zakochała się w kimś zupełnie innym.

Jak stworzyć trwały związek na podstawie udanej pierwszej randki?

Przeczytaj również: 23 myśli, które pojawiają się u każdej dziewczyny podczas pierwszej randki

5. Zwróć uwagę na alarmujące sygnały

Warto zwrócić uwagę, czy osoba, z którą masz randkę, odpowiada twoim oczekiwaniom odnośnie trwałego partnera. Często zamykamy oczy na niepokojące sygnały, gdy jesteśmy oczarowani magią pierwszej randki. Czasami tak bardzo chcemy wierzyć, że to „ten jedyny”, że świadomie oszukujemy się i ignorujemy czerwone lampki w naszej głowie. Jeśli marzysz o trwałym związku, staraj się ocenić, czy będziesz w stanie zaakceptować zachowanie drugiej osoby, które zauważyłaś na pierwszej randce. Jeśli mówi za dużo, sprawdza telefon przy tobie, głośno żuje jedzenie, śmieje się w irytujący sposób lub opowiada niesmaczne dowcipy, pamiętaj, że te cechy nie znikną wraz z upływem czasu, a wręcz będą się nasilać.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →