22 lutego 2024
5dbd9928-c5a2-4485-b19f-ebb0a35696bf-5150942

Jak stworzyć udany związek? Odkrywamy prawdę za 8 mitami!

Zastanawiasz się, jak stworzyć udany związek? Jakie mity o udanym związku znasz? Każdy z nas jest inny, więc każdy związek jest unikalny! Które z tych mitów okazały się dla Ciebie zupełnie nietrafione? Co robisz na swój sposób, czego inni się wystrzegają?

Polecamy również: Błędy seksualne mężczyzn

Jak stworzyć udany związek? Mit nr 1: Twój partner musi być Twoim najlepszym przyjacielem

Twój partner nie musi być Twoim najlepszym przyjacielem. To zupełnie inna rola. Kochasz go, uprawiasz z nim seks, ale nie musisz z nim rozmawiać o randkach czy plotkować tak jak z przyjaciółką. Nie musisz też zabierać go na wszystkie babskie imprezy czy do kosmetyczki. Twoi przyjaciele są ważni, ale Twój partner również. Wasza relacja może z czasem przypominać przyjaźń, ale nie musisz uzależniać się od niego, uważając go za najlepszego przyjaciela. On jest czymś więcej, a Ty również potrzebujesz innych zaufanych osób wokół siebie.

Jak stworzyć udany związek? Mit nr 2: Nie możecie być oddzielnie

Nie musicie być ze sobą zawsze na każdej imprezie czy spotkaniu. Jeśli twój partner chce spędzić czas z kolegami, pozwól mu. Twoja obecność może krępować jego przyjaciół! Twój mężczyzna też czasami chce być tylko w męskim towarzystwie, obejrzeć mecz, napić się piwa i robić inne męskie rzeczy 🙂

Polecamy również: Jak nauczyć partnera sztuki całowania

Jak stworzyć udany związek? Mit nr 3: Musisz polubić hobby swojego partnera

To nieprawda! Możecie mieć własne hobby, nie próbuj na siłę nauczyć się łowić ryby, jeśli nie lubisz żywych przynęt, ani nie rób kursu pilota, jeśli boisz się wysokości. Oprócz wspólnych zainteresowań, rozwijaj swoje pasje indywidualnie, a daj swojemu partnerowi możliwość rozwinięcia swoich.

Jak stworzyć udany związek? Mit nr 4: Mężczyzna musi robić wszystkie obowiązki domowe

Nie, to nie mężczyźni powinni robić wszystko. Jeśli twój partner lepiej gotuje, świetnie, niech gotuje, a ty możesz zetrzeć kurze, jeśli on tego nie lubi. Nie musicie wszystkiego dzielić na pół. Wszystko będzie dobrze, dopóki nie poczujesz, że robisz wszystko sama i ci to przeszkadza. Jeśli chcesz robić wszystko sama, też świetnie! – Ważne, żeby działało!

Jak stworzyć udany związek? Mit nr 5: Nie miejcie tajemnic przed sobą

Są rzeczy, o których nie musisz wiedzieć, tak samo jak on. Nie musisz mówić mu, że Twoja mama powiedziała, że źle wygląda z zarostem, z którego jest tak dumny. On nie musi Ci mówić, że nie lubi Twoich rodziców czy Twojej pomidorowej zupy.

Jak stworzyć udany związek? Mit nr 6: Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki

Często mówi się, że jeśli para się już rozstała, to powrót zakończy się kolejnym rozstaniem. Nic bardziej mylnego. Czasami rozstanie dobrze robi dwóm ludziom i może prowadzić do nowego, lepszego związku. Mogą wtedy spojrzeć na swoje błędy, błędy partnera, dojrzeć, zmienić priorytety. Mogą też bardzo tęsknić za sobą i uświadomić sobie, jak bardzo się kochają.

Jak stworzyć udany związek? Mit nr 7: Nie słuchaj przyjaciół

Twoi przyjaciele znają Cię najlepiej i jeśli więcej niż jedna osoba mówi Ci, że twój partner źle Cię traktuje lub flirtuje z innymi za Twoimi plecami, weź to pod uwagę. Prawdziwi przyjaciele zawsze chcą Twojego dobra i martwią się o Ciebie!

Jak stworzyć udany związek? Mit nr 8: Unikaj kłótni

Czasami lepiej od razu wyjaśnić, o co chodzi. Nawet jeśli trzeba użyć mocnych słów. Nie gromadź negatywnych emocji! Nie prowokuj kłótni, ale też ich nie unikaj, ukrywając swoje potrzeby!

Czy zgadzasz się z naszymi opiniami? A może uważasz, że niektóre z tych mitów mają sens? Podziel się swoimi przemyśleniami lub doświadczeniem.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →