22 lutego 2024
e61c5065-7244-44ff-812b-e52da0817c8d-8279433

Jak uniknąć pułapek drugiej randki?

Wiele mówi się o tym, jak ważne jest zrobienie dobrego wrażenia podczas pierwszego spotkania i długiej konwersacji. Jednak druga randka to już zupełnie inna historia. Jeżeli czujesz falę stresu i napięcia na samą myśl o niej, nie wiesz jak rozumieć jego gesty, to sprawdź, jak się zachować, żeby jej nie zepsuć!

1. Zaskocz go nowym planem

Nie powtarzaj schematu z pierwszej randki. Pokaż, że masz wiele pomysłów na to, jak spędzać razem czas. Unikaj też miejsc, w których się nie rozmawia, takich jak kino czy teatr. Zostaw to na później, kiedy stworzycie stały związek!

2. Nie zapoznawaj go z przyjaciółmi

Druga randka to czas na lepsze wzajemne poznanie. Nie zakładaj jednak, że możesz połączyć to ze spotkaniem z przyjaciółmi. Zapoznawanie go z nimi może sprawić, że będzie Cię odbierał jako zaborczą kobietę-bluszcz. Pozostaw to na później, kiedy będziecie gotowi na to kroku.

3. Zbliżaj się delikatnie

Druga randka to okazja do większego fizycznego zbliżenia. Jednak pamiętaj, by nie przesadzać z bliskością. Pozostaw w nim uczucie niedosytu.

4. Bądź ciekawa jego osobowości

Przypomnij sobie, co już mu o sobie mówiłaś i ułóż w głowie przynajmniej część pytań, jakie chciałabyś mu zadać. Poczytaj też na tematy związane z jego zainteresowaniami. Pokaż mu, że jesteś ciekawa jego osobowości i pasji.

5. Bądź sobą

Drugą randkę możesz wykorzystać, żeby zdradzić przed nim swoje prawdziwe oblicze. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Chcesz przecież stworzyć dłuższą relację, więc nie ma sensu grać teatru.

6. Nie oczekuj zbyt wiele

Nie wybieraj się na drugą randkę z długą listą wymagań i oczekiwań. Skup się na tym, żeby lepiej się poznać i dobrze się bawić.

7. Nie opowiadaj o swoich byłych

Zdecydowana większość mężczyzn nie chce słuchać o swoich poprzednikach. Nie psuj nowych historii tymi starymi.

8. Zostaw coś na później

Nie wyciągaj z rękawa wszystkich swoich „asów” na drugiej randce. Pozostaw coś, czym możesz go zaskoczyć na dalszym etapie znajomości.

Pamiętaj, że przedstawione tu wskazówki są tylko podstawowymi poradami. Najważniejsze jednak, byś była sobą, miała pozytywne nastawienie i uśmiech na twarzy. Wtedy spotkanie przebiegnie dobrze, nawet jeśli wylejesz na niego cały kieliszek czerwonego wina!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →