21 lutego 2024
14b7f600-af8d-46fe-9883-16e0539f1ef9-5392603

Jak wpływać na partnera, by zmienił swój styl?

Jak wpływać na partnera, by zmienił swój styl?

Jak skłonić go do lepszego ubierania się? Jak subtelnie zasugerować mu, że powinien odświeżyć swoją garderobę i wybrać się z nami na zakupy? Oto kilka porad!

Zachowaj powagę

Nawet jeśli twój partner wybierze ubranie, które pozostawia wiele do życzenia, nie wyśmiewaj go. Zaproponuj coś innego i poproś, żeby to przymierzył. Może porównując obie rzeczy, sam dojdzie do wniosku, że masz rację.

Pokaż mu udane stylizacje

Przeglądając różne strony i artykuły w Internecie, pokaż mu od czasu do czasu ciekawe propozycje. Będąc na spacerze lub w sklepie, spróbuj pochlebnie wypowiedzieć się o jakimś zestawie, który widziałaś na manekinie lub przechodniu.

Wyrażaj zachwyt

Mężczyźni lubią komplementy i uwielbiają być doceniani. Jeśli będziesz czasem chwalić swojego partnera za ubiór, na pewno z czasem zacznie wybierać częściej podobne stylizacje. Głośno wyrażony zachwyt działa motywująco. To skuteczna metoda perswazji!

Zachęcaj partnera do kupowania dobrych marek

Zazwyczaj firmy modowe mają sztab ludzi, którzy wiedzą, jak dobrać ubrania, by trafiły do szerokiego grona odbiorców. Stawiają na klasykę i ponadczasowe fasony, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Twój ukochany przeglądając ich ofertę, katalogi, to co będzie widział w sklepowych witrynach, opatrzy się z tym i uzna za normę. Później podświadomie będzie wybierał podobne zestawy.

Jak wpływać na partnera, by zmienił swój styl?

Zaproponuj mu ciekawe dodatki

Mężczyźni zazwyczaj nie lubią stroić się, ale uwielbiają akcesoria. Zegarek, okulary czy portfel zawsze się przydadzą. Wybierz się z ukochanym na zakupy i doradź mu wybór klasycznych dodatków. Modele w stylu basic będą modnym uzupełnieniem każdego stroju.

Kupuj mu czasopisma dla mężczyzn, pokaż blogi

W męskiej prasie, tak jak w kobiecej, zawsze pojawiają się porady na temat ubioru i stylu. Nawet jeśli partnera bardziej zainteresują strony z reklamą szybkich aut, to przeglądając czasopismo na pewno choć raz zerknie na modowy artykuł.

Dobrym pomysłem jest też podsyłanie ukochanemu linków do artykułów z męskich blogów. Wiele z nich jest bardzo dobrze napisanych, mają szeroką tematykę i całkiem niezłe działy mody.

Małymi krokami zmieniaj jego garderobę

Za każdym razem, gdy zobaczysz podartą koszulkę, przetarte spodnie czy starą bluzę, wykaż się zmysłem praktycznym i zasugeruj ukochanemu zastąpienie zniszczonego ubrania nowym. Stopniowo, małymi krokami, pozbędziesz się szkarad i stworzysz swojemu mężczyźnie atrakcyjną bazę. Na pewno kiedyś Ci za to podziękuje.

Znacie ten problem? Wiecie, jak wpływać na partnera, by zmienił swój styl? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →