22 lutego 2024
0e76ab87-ac83-4517-b03e-50ebe55cc983-1052702

Jak zbudować harmonię między przyjaciółką a partnerem? 5 porad, które pomogą najważniejszym osobom w twoim życiu się polubić

Często zdarza się, że twoja przyjaciółka i chłopak nie przepadają za sobą. To problem, który dotyka wielu z nas. Jednak z racji tego, że są dla ciebie ważni, muszą się ze sobą spotykać. Jak sprawić, żeby każde spotkanie nie kończyło się katastrofą i żeby te dwie osoby zaczęły się akceptować? Przeczytaj nasz poradnik!

1. Rozmawiaj z nimi

Szczera rozmowa jest kluczem do rozwiązania wielu problemów. Musisz uświadomić zarówno swojemu chłopakowi, jak i przyjaciółce, że są dla ciebie ważni i nie chcesz być w sytuacji, w której musisz wybierać pomiędzy nimi. Powiedz im, że ich zachowanie cię krzywdzi. Może argument, że nie chcesz być smutna i zmartwiona, przemówi im do rozsądku. Ta rozmowa pomoże ci również zrozumieć, co tak naprawdę drażni obie strony i jakie kroki podjąć dalej.

2. Dziel czas równo

Twój chłopak narzeka, że za dużo czasu spędzasz z przyjaciółką, a ona z kolei czuje się zaniedbana. Musisz zadbać o to, żeby każda ze stron była zadowolona. Nie chodzi o to, żebyś tworzyła grafik spotkań, bo to tylko ich bardziej zirytuje. Ważne jest, żebyś była obecna na ważnych wydarzeniach w ich życiu i żebyś była dostępna, gdy jedno z nich będzie potrzebować rozmowy. Ustalcie też jeden dzień w tygodniu, który spędzicie razem, na przykład oglądając wasz ulubiony serial. Tylko w wyjątkowych sytuacjach odwołujcie to spotkanie, gdy jedno z nich będzie naprawdę potrzebować wsparcia.

3. Pozwól im się lepiej poznać

Nikt nie zna twojej przyjaciółki i chłopaka lepiej niż ty. Możesz spróbować znaleźć wspólne hobby dla nich, może się zrelaksują przy kilku drinkach, a może najlepiej się bawią na górskiej wycieczce? Zorganizuj spotkanie, na którym obie strony poczują się swobodnie. Na początek polecamy większe wydarzenie, żeby przyjaciółka i chłopak nie byli skazani na siebie. Pamiętaj, żeby nie forsować sztucznie miłej atmosfery i nie zmuszać ich do rozmowy. Jeśli będą mieli ochotę porozmawiać, zrobią to sami. Najważniejsze jest, żeby na początku nie drażnili się nawzajem.

4. Nie opowiadaj im o sobie nawzajem

Może ci się wydawać, że jesteś niewinna w tej sytuacji, ale może okazać się, że przyczyniasz się do braku sympatii między nimi. Zastanów się, czy nie bombardujesz chłopaka informacjami o przyjaciółce i odwrotnie. Czy naprawdę interesuje go, że Kasia dostała okres, obgadywała Asię czy ma nowe jeansy? Z dziewczynami jest trochę inaczej, bo jesteśmy ciekawskie. Jednak powstrzymaj się od przekazywania takich informacji, gdy facet powie ci, że „Kaśka przytyła”. Nie musisz jej tego przekazywać.

5. Bądź stanowcza

Jeśli mimo twoich starań przyjaciółka i chłopak nadal nie znoszą się nawzajem, musisz być stanowcza. Powiedz im, że nie zamierzasz rezygnować ani z miłości, ani z przyjaźni. Jeśli będą ci każeć wybierać, nie rób tego pod żadnym pozorem. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy warto kontynuować relację z tą osobą. Jeśli już na początku są takie problemy, to z doświadczenia wiemy, że będą jeszcze większe. Nie pozwól, żeby cię zamknęli w złotej klatce, ani chłopak, ani przyjaciółka. To nigdy nie kończy się dobrze. Oczywiście, warto posłuchać rady o zerwaniu znajomości, jeśli ktoś cię krzywdzi.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →