22 lutego 2024
f7c14016-f0f0-4caa-b149-9f19fc0878f6-4442549

Jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński?

Jeśli czerpiemy wiedzę o wieczorach panieńskich z filmów hollywoodzkich, możemy pomyśleć, że są one idealną okazją do robienia głupstw. Jednak prawda wygląda zupełnie inaczej. Dobrze zaplanowana impreza nie musi być droga, nudna ani upokarzająca dla głównych bohaterek. Jak zorganizować wieczór panieński, który zostanie na długo w pamięci?

W Polsce odbywa się rocznie około 180 tysięcy ślubów. Przy założeniu, że niemal co druga para decyduje się na wieczór kawalerski i panieński, liczba imprez przedślubnych jest ogromna. Kluczem do udanego wieczoru jest grupa sprawdzonych przyjaciół i pomysły, które nie da się zrealizować w żadnym innym dniu.

Tradycją jest, że druhna odpowiada za odpowiednią oprawę wieczoru panieńskiego.

W zależności od charakteru przyszłej panny młodej – i tego, czy lubi niespodzianki, czy nie – imprezę można przygotować z jej udziałem lub bez jej wiedzy.

Pomysły na niezapomniany wieczór panieński

Według danych z aplikacji Briefly, najpopularniejszą formą wieczorów panieńskich jest zabawa w klubie, pubie lub restauracji. Jednak taka impreza nie musi ograniczać się jedynie do picia dużej ilości alkoholu i tańczenia do białego rana. Wiele miejsc samo proponuje niebanalne pomysły na uatrakcyjnienie wieczoru, takie jak lekcje przygotowywania drinków z przystojnym barmanem lub stworzenie niezwykłej scenerii.

Różnorodna oferta na wieczory panieńskie pozwala zaspokoić potrzeby także tych osób, które nie przepadają za nocnym życiem klubowym. Możliwości alternatywnego spędzenia wieczoru panieńskiego jest wiele, na przykład szkoła majsterkowania, skok na bungee czy lot balonem.

Ile to kosztuje?

Pomysły na wieczór panieński muszą być dostosowane do budżetu, jaki mają organizatorki. Na początku trzeba ustalić, czy za imprezę płaci druhna (i inni zaproszeni goście), czy sama przyszła panna młoda. Często koszt specjalnych atrakcji pokrywają przyjaciółki, natomiast za alkohole płaci panna młoda.

Według danych z aplikacji Briefly, średni budżet wieczorów panieńskich w Warszawie dla grupy około 8-10 osób mieści się w przedziale 400 – 2 000 zł. Do tańszych atrakcji zalicza się zabawę w escape roomie (około 300-400 zł), natomiast do droższych należą warsztaty kulinarne czy impreza w klubie muzycznym (od 1200 zł).

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →