21 lutego 2024
3b853274-af1e-4df9-a7e0-eaee23dc0c5a-1080614

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na pierwszej randce?

Planowanie randki – niech on to zrobi

Jeśli zostałaś zaproszona na randkę, pozwól mu samemu wybrać miejsce spotkania. Niech on planuje i organizuje wszystko. Pozwól mu przejąć kontrolę, bo przecież jest mężczyzną. To da Ci czas na przygotowanie, a zawsze miło jest być zaskoczonym!

Alkohol na randce

Jeśli spotykacie się po południu lub wieczorem, prawdopodobnie będziecie mieć do czynienia z alkoholem. Pamiętaj, aby nie pić na pusty żołądek. Ciesz się spotkaniem, drink na pewno pomoże Ci się odprężyć, ale pamiętaj o umiarze. Nadmiar alkoholu nie tylko nie sprawi, że będziesz bardziej atrakcyjna, ale może być również niebezpieczny.

Uśmiech – Twoja najlepsza ozdoba

Uśmiech jest Twoją najlepszą ozdobą. Jeśli nie podoba Ci się miejsce spotkania lub miałaś ciężki dzień, nie daj tego po sobie poznać. Miłe usposobienie wywoła pozytywną reakcję z jego strony. Bez względu na to, czy randka będzie miała kontynuację, warto zostać mile zapamiętanym.

Rozmowa – więcej niż tylko odpowiedzi

Nie ograniczaj się tylko do udzielania odpowiedzi na pytania i tematów związanych z pracą czy pogodą. Postaraj się bardziej. Sam zadawaj pytania, bądź ciekawa jego osoby i zmuszaj go do myślenia. Nie bądź przy tym wścibska, ale spraw, aby czuł się zainteresowany.

Płacenie za rachunek – delikatna sprawa

Kwestia płacenia za rachunek jest delikatna. Zazwyczaj przyjmuje się, że płaci osoba, która zaprasza na randkę, ale to nie zwalnia Cię z obowiązku być przygotowaną na opłacenie rachunku. Kto wie, być może facet okaże się kimś okropnym, niegrzecznym, z kim nie chcesz mieć do czynienia? W takim przypadku lepiej nie być mu nic winną.

Możesz również zaproponować podzielenie rachunku na pół. Grzecznie zapytaj o to. Mężczyzna na pewno to doceni, ale nie oszukujmy się… to on powinien zapłacić, skoro to on zaprosił Cię na spotkanie. I żadne argumenty o równouprawnieniu tu nie pomogą, bo pierwsze nie wyklucza bycia dżentelmenem.

Decyzje po randce

Po udanej randce ruch należy do mężczyzny. Jeśli będzie chciał Cię pocałować, to Ty decydujesz, czy się na to zgadzasz. Jeśli będzie zainteresowany kontynuacją znajomości, to Ty podejmujesz decyzję. W schemacie randek jest jak w życiu – mężczyzna jest twardy, podejmuje działanie, ale ostateczną decyzję podejmuje kobieta 🙂

A Wy jakie jeszcze znacie rady, które mogą przydać się podczas pierwszego spotkania?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →