21 lutego 2024
19fac598-d9a3-4397-bad6-a6a8536a48a2-5393164

Jakie cechy mężczyzn przyciągają kobiety?

Co sprawia, że niektórzy mężczyźni mają taką moc przyciągania dla kobiet, podczas gdy inni nie? Na co zwracamy uwagę i co jest dla nas najważniejsze w wyglądzie mężczyzny?

Jakie cechy mężczyzn przyciągają kobiety?

Jakie cechy mężczyzn przyciągają kobiety? – Wzrost

Mężczyźni wysocy zawsze cieszą się największym powodzeniem. Wysoki mężczyzna nie tylko dominuje nad innymi, ale także daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że kobieta czuje się przy nim delikatniejsza. Przykładem wysokiego i przystojnego aktora jest Alexander Skarsgård.

Jakie cechy mężczyzn przyciągają kobiety? – Głęboki głos

Po zwróceniu uwagi na wygląd, przychodzi czas na rozmowę. Są mężczyźni, których głosy potrafią oczarować. Do nich należy między innymi brytyjski aktor Benedict Cumberbatch. Pomimo dyskusyjnej urody, to właśnie dzięki swojemu głębokiemu głosowi zdobył serca wielu kobiet!

Jakie cechy mężczyzn przyciągają kobiety? – Poczucie humoru

Mówi się, że kobieta szuka mężczyzny, który potrafi ją rozbawić, a mężczyzna szuka kobiety, która będzie śmiała się z jego dowcipów. I jest w tym sporo prawdy! Lubiimy być rozbawiane i doskonale zdajemy sobie sprawę, że podobne poczucie humoru ułatwia wspólne życie.

Jakie cechy mężczyzn przyciągają kobiety? – Poczucie bezpieczeństwa

Niektórzy mężczyźni twierdzą, że kobiety zależy tylko na pieniądzach. Prawdą jest jednak, że bardziej niż na dużej ilości gotówki, zależy nam na zaradności mężczyzny. Pomysłowość, pracowitość i odpowiedzialność to cechy, które kobiety często wymieniają jako ważne w związku i partnerze – dają nam poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to również stabilność finansowa, choć nie musi oznaczać posiadania milionów na koncie. Wystarczy, że mężczyzna potrafi się nami zaopiekować, gdy tego potrzebujemy, co jest zupełnie naturalnym oczekiwaniem, wynikającym z naszej roli w ciąży i wychowywaniu dzieci.

Jakie cechy mężczyzn przyciągają kobiety? – Pewność siebie

Nieśmiali mężczyźni są uroczy, ale to pewni siebie czasami nawet bezczelnie przyciągają naszą uwagę. Której z nas serce nie zabiło mocniej, gdy na ekranie pojawił się zarozumiały Rhett Butler? Trzeba przyznać, że pewność siebie potrafi zaintrygować!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →