21 lutego 2024
cfe4b0d7-d70f-44b7-9ce0-2f293daff4c8-2128397

Kiedy mężczyzna nie jest gotów na zaangażowanie…

Związki między kobietami a mężczyznami są niezwykle skomplikowane. Często zdarza się, że partnerzy nie angażują się w związek w równym stopniu i w tym samym czasie. Co zrobić, gdy mężczyzna nie jest gotów na zaangażowanie?

Dowiedz się, czego naprawdę chcesz

Przede wszystkim ważne jest, abyś ustaliła swoje priorytety. Najlepiej zrobić to już na początku znajomości. Nie musisz od razu decydować, czy ten nowo poznany mężczyzna jest miłością Twojego życia i przyszłym mężem. Ale warto wiedzieć, czego szukasz. Czy chcesz trwałego związku czy przygody? Jeśli marzysz o dzieciach, a czujesz, że czas na nie nieubłaganie upływa, nie ma sensu trzymać się znajomości, która nie prowadzi do stabilizacji, a jedynie jest miłym spędzaniem czasu. Warto znać swoje oczekiwania i wiedzieć, czego szuka się w miłości.

Rozmawiaj o swoich oczekiwaniach

To może brzmieć mało romantycznie, ale nie musi tak być. Warto poruszyć temat oczekiwań już na pierwszych randkach. Czasami możemy być zaskoczone szczerością partnera. Trzeba również pamiętać, że mężczyźni są raczej prostolinijni i jeśli opowiadają o niedawnym zakończeniu długotrwałego związku, nie oczekujmy od nich szybkiego zaangażowania i planowania przyszłości.

Taka rozmowa jest również konieczna, gdy jesteście już razem od dłuższego czasu, ale Wasz związek stoi w miejscu

. Powiedz swojemu partnerowi, że chciałabyś pójść krok dalej, bardziej się zaangażować. Podziel się swoją wizją, jak chciałabyś przenieść Waszą relację na wyższy poziom. Czy chciałabyś mieszkać razem? Wyjechać na wspólne wakacje? Czy widzisz go jako ojca swoich dzieci w przyszłości? Słuchaj uważnie, co ma do powiedzenia i proś go o szczerość!

Seks to nie wszystko

Jeśli jesteś z partnerem od dłuższego czasu, ale on nadal nie jest gotów na zaangażowanie, warto przemyśleć kilka kwestii. Czy jest przy Tobie, kiedy go potrzebujesz? Czy pomaga Ci w codziennych trudnościach i pociesza, gdy masz problemy? Czy zależy mu na Tobie czy tylko na dobrej zabawie w łóżku? Czy poznałaś jego przyjaciół i rodzinę? Czy opowiada im o Tobie? Jak przedstawia Cię swoim znajomym? Czy spędzacie czas tylko we dwoje i zawsze chodzi o seks i zabawę?

Czasami problemy z zaangażowaniem wynikają z wcześniejszych złych doświadczeń. Słowo „kocham” może nie paść przez wiele miesięcy, ale to nie oznacza, że partner nie dba o Ciebie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak spędzacie czas razem. Seks dostarcza endorfin, które mogą zakłócić nasze obiektywne postrzeganie związku. Seks jest ważny w udanym związku, ale nigdy nie jest najważniejszy!

Nie licz na cuda

Warto walczyć o miłość, ale nie za wszelką cenę. Jeśli czujesz, że Wasz związek od dawna stoi w miejscu, a partner nie wykazuje zainteresowania dalszym zaangażowaniem, a nawet nie ma takich planów, jeszcze raz przemyśl swoje oczekiwania i plany. Jeśli chcesz mieć dzieci w przyszłości, a on nie, nie licz na to, że go do tego przekonasz. Nie każdy mężczyzna musi i chce być ojcem.

Pamiętaj, że trwanie w związku, który nie spełnia Twoich potrzeb i marzeń, może tylko Cię zranić!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →