22 lutego 2024
10cd3785-da6b-46b9-8e49-013eae26d05a-8744951

Kiedy warto dać drugą szansę byłemu partnerowi? Może jeszcze nie wszystko stracone!

Po wielu latach razem nagle wszystko się skończyło. Teraz zastanawiasz się, czy może warto było walczyć o wasz związek, czy może nie warto przekreślać wspólnych chwil i przyszłości. Jeśli twój były partner zaczął się starać i chcesz podjąć właściwą decyzję, nasz poradnik pomoże ci w tym.

Rozstanie, zwłaszcza po długotrwałym związku, jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu.

Cierpisz, nie możesz spać ani jeść, czujesz się pusta w środku. Jednak nie jesteś jedyna, która przechodzi przez to. Warto zastanowić się, czy poczekać, aż emocje opadną i zacząć nowe życie, czy dać swojemu byłemu partnerowi drugą szansę, bo może wasz związek nie był taki zły. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, kiedy warto wrócić do byłego partnera.

Kiedy warto dać drugą szansę byłemu partnerowi? Może jeszcze nie wszystko stracone!

Nasz poradnik jest skierowany do wszystkich kobiet, które nie zostały skrzywdzone przez swojego byłego partnera ani psychicznie, ani fizycznie. Jeśli byłaś ofiarą, natychmiast zapomnij o nim i nie wracaj do niego, bo nie zmieni się. Nie wyłączaj jednak tej strony, bo wskazówki, które znajdziesz poniżej, mogą być przydatne dla twoich przyjaciółek.

Sprawdź, jak żyje ci się bez niego

Zastanów się, czy twój partner nie ograniczał cię w robieniu rzeczy, które wcześniej sprawiały ci radość. Czy miał pretensje o twoje spotkania z przyjaciółkami? Czy utrudniał ci dietę? Czy teraz, gdy planujesz wszystko sama i możesz robić to, na co masz ochotę, czujesz się szczęśliwa? Czy może tęsknisz za tym, że ktoś był zazdrosny o ciebie, dzwonił, żeby zapytać, kiedy wrócisz, i jedliście pizzę razem przed telewizorem?

Zobacz, czy naprawdę się zmienił

Często rozstanie wynika z nawyków lub irytującego zachowania, które sprawia, że nie możesz już znieść swojego partnera. Jeśli twój były partner obiecuje, że się zmieni, bo zdał sobie sprawę, że woli zrezygnować z imprez czy zazdrości, żeby być z tobą, daj mu szansę. Jeśli jednak szybko cię zawiedzie, pamiętaj, że to się nie zmieni. Zastanów się, czy jesteś gotowa zaakceptować takie zachowanie. Może warto znaleźć kompromis?

Oszacuj, ile było dobrych i złych chwil

Po rozstaniu będziesz miała dużo wolnego czasu. Może warto przeanalizować cały wasz związek? Oczywiście nie rób tego od razu po rozstaniu, bo pod wpływem emocji nie podejmiesz dobrej decyzji. Zrób sobie i swojemu byłemu partnerowi przerwę. Gdy emocje opadną, pomyśl, co doprowadziło do rozstania i czy istnieje szansa, że się to nie powtórzy. Przeanalizuj, jak wyglądał wasz wspólny czas, czy go w ogóle było, czy nie spełniał twoich oczekiwań. Wypisz na kartce wszystkie pozytywy i negatywy i zobacz, w której kolumnie jest więcej wpisów.

Niech się postara!

Może wasze rozstanie wynikało z tego, że wasze życie stało się rutyną. Pamiętasz, kiedy ostatnio twój partner zrobił coś dla ciebie, przyniósł kwiaty, zorganizował kolację? A może nigdy tego nie robił i nigdy nie poczułaś się wyjątkowo? Teraz ma ostatnią szansę, żeby ci to udowodnić, bo po rozstaniu nadszedł czas na randkowanie i zaczynanie od nowa. Zachowujcie się, jakbyście dopiero się poznawali, niech cię podrywa. Jeśli nawet wtedy nie ma iskry, przynajmniej miło spędzicie czas i rozstaniecie się z dobrymi wspomnieniami.

Zrób wywiad środowiskowy

Osoby, które was znają, dobrze wiedzą, czy twój były partner naprawdę się zmienił i czy mu zależy na waszym związku. Zapytaj waszych wspólnych znajomych o radę. Często bliscy mają lepszą perspektywę na wasz związek i mogą ci pomóc w podjęciu decyzji.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →