21 lutego 2024
78ec048c-1537-49fb-bc0c-7b72b6fdd556-6914708

Kiedy wiesz, że nie jesteś gotowa na związek?

Czy słyszysz ciągłe narzekania, że powinnaś już mieć partnera? Czy twoja matka martwi się, że nie poradzisz sobie sama? Może wydaje ci się, że powinnaś być w związku, ale nie masz na to czasu? Czy warto więc na siłę umawiać się z kolegą z pracy, który ci się podoba? Oto kilka sposobów, jak rozpoznać, że nie jesteś gotowa na związek!

Kiedy wiesz, że nie jesteś gotowa na związek? – Żyjesz w ciągłym biegu

Nie masz czasu na sen, ledwo znajdujesz chwilę, by spotkać się z przyjaciółmi. Bez względu na to, czy masz dużo pracy, czy uwielbiasz spędzać czas na swoich pasjach, pamiętaj, że na związek potrzeba czasu. Regularne spotkania z partnerem, wspólne wieczory, a później może nawet wspólne mieszkanie. Oczywiście można pogodzić wszystko, iść na kompromis, zwolnić tempo, gdy pojawi się odpowiednia osoba. Ale musisz mieć czas, żeby tę osobę zauważyć, zamiast biec z jednego spotkania na drugie. Jeśli czujesz się dobrze z napiętym grafikiem i nie chcesz zwalniać, zastanów się, czy w tym momencie swojego życia naprawdę potrzebujesz związku, czy może stanie się on tylko źródłem konfliktów i walki o czas, albo powodem do wyrzutów sumienia, że zaniedbujesz kogoś.

Kiedy wiesz, że nie jesteś gotowa na związek? – Masz wątpliwości, czy powinnaś rozpoczynać związek

Zazwyczaj, jeśli coś wydaje nam się złym pomysłem, to tak właśnie jest. Zaufaj sobie. Czy nie jesteś gotowa na związek? Dopiero co się z kimś rozstałaś? Nie masz czasu? A może po prostu nie masz ochoty na związek i dobrze jest ci samemu? Nie ma w tym nic złego. Może kiedyś zmienisz zdanie, a może nie. Każda z nas ma swoją własną drogę i własne życie.

Kiedy wiesz, że nie jesteś gotowa na związek? – Interesuje cię wielu mężczyzn

Podobają ci się dwaj mężczyźni i nie możesz podjąć decyzji? Wstrzymaj się, żebyś potem nie żałowała swojego wyboru. A może po prostu podobają ci się mężczyźni, ale żaden z nich nie jest na tyle interesujący, żeby z nim związać się? To w porządku. Monogamia nie jest dla wszystkich, i nie ma w tym nic złego. Nie musisz mieć wyrzutów sumienia i nie daj sobie wmówić, że jesteś w czymś gorsza! Jesteś dorosłą kobietą, która wie, czego chce!

Kiedy wiesz, że nie jesteś gotowa na związek? – Presja otoczenia

Twoja matka ciągle narzeka, że jesteś sama, martwi się o ciebie, a koleżanki pytają o twoje życie miłosne? Rodzina dopytuje, kiedy w końcu przedstawisz im kogoś i weźmiesz ślub? Wścibska ciotka mówi, że nie stajesz się coraz młodsza, a zegar biologiczny tyka? Ty wiesz lepiej! Twoje życie miłosne to tylko i wyłącznie twoja sprawa! Nie daj sobie wmówić, że powinnaś być z kimś, że jako kobieta nie poradzisz sobie bez mężczyzny. Uspokój matkę, powiedz ciotce, że nie masz ochoty na dzieci, a medycyna estetyczna działa cuda i w twoim wieku nadal będziesz seksowną kobietą. A rodzinie pytającej o ślub powiedz, że jesteś w związku z własnym kotem/pracą/wibratorem. Czasami trzeba podobnie reagować na złośliwe i natrętne pytania 🙂

I pamiętaj, nigdy nie wchodź w związek, bo boisz się zostać sama, albo dlatego, że bardzo chcesz mieć dziecko. To nigdy nie przyniesie dobrych rezultatów!

Kiedy wiesz, że nie jesteś gotowa na związek? – Nie czujesz się dobrze ze sobą

Każda z nas ma swoje kompleksy, ale najgorszym pomysłem jest poleganie na związku lub seksie, żeby poczuć się lepiej. Samoocena to coś, nad czym trzeba pracować, bo nie poprawi się na stałe tylko dlatego, że pozwolisz zakochanemu koledze cię adorować i zaczniecie się spotykać. Jasne, świetnie jest czuć się pożądaną, gdy ktoś mówi, że jesteś piękna, ale dopóki same w to nie uwierzymy, to nic nie da. Musisz najpierw pokochać siebie, a potem pozwolić się pokochać mężczyźnie!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →