22 lutego 2024
d0f2fd3a-cff9-4f3e-bb61-811ff9dc5129-5102011

Kochanie się jest korzystne dla zdrowia! Odkryj powody, dla których warto to robić

Kochanie się jest bez wątpienia niezwykle przyjemne. Buduje i wzmacnia więzi między partnerami, podnosi napięcie w związku, jest oznaką uczucia i świetną grą wstępną. Jednak kochanie się ma również swoje medyczne zalety! Poznaj 8 powodów, dla których kochanie się jest zdrowe!

Polecamy również: „Dlaczego nie mogę osiągnąć orgazmu?” – Podpowiadamy 6 możliwych powodów!

Kochanie się jest zdrowe! – Sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi!

Kochanie się powoduje uwalnianie endorfin w naszym organizmie, które są hormonami szczęścia. Czy wydaje ci się, że to nie ma wpływu na nasze zdrowie? W obliczu epidemii depresji, nie warto rezygnować z codziennej dawki szczęścia!

Kochanie się jest zdrowe! – Łagodzi ból

Namiętne pocałunki powodują wzrost poziomu adrenaliny w naszym organizmie, co odwraca uwagę mózgu od bólu i go neutralizuje! Kolejny atak migreny? Pocałuj swojego partnera!

Kochanie się jest zdrowe! – Spala kalorie

Oczywiście, nie schudniemy poprzez pocałunki, ale jak każda aktywność fizyczna, również one prowadzą do spalania kalorii. Spalimy ich więcej, jeśli nie będziemy się ograniczać tylko do pocałunków 😉

Kochanie się jest zdrowe! – Redukuje stres

Kochanie się działa jak pewien rodzaj medytacji. Kiedy poziom endorfin wzrasta, poziom kortyzolu – hormonu stresu – maleje.

Kochanie się jest zdrowe! – Jako gra wstępna

Kochanie się prowadzi do seksu, co oznacza dużą dawkę aktywności fizycznej, radości i przyjemności!

Kochanie się jest zdrowe! – Obniża ciśnienie krwi

Namiętne pocałunki przyspieszają nasze bicie serca, ale w pozytywny sposób, ponieważ jednocześnie obniżają wysokie ciśnienie krwi.

Kochanie się jest zdrowe! – Dbają o nasze zęby

Kochanie się prowadzi do zwiększenia wydzielania śliny i obniżenia jej kwasowości. Dodatkowo, podczas pocałunków usuwamy zanieczyszczenia, co oznacza, że czyścimy zęby!

Kochanie się jest zdrowe! – Podnosi jędrność twarzy

Kochanie się może ujędrnić naszą szyję i zniwelować podbródek! Podczas pocałunków nasze mięśnie twarzy są poddawane treningowi, co doskonale wpływa na nasz wygląd!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →