22 lutego 2024
99d99b6e-736d-481a-8f4f-b3d9db6f4497-8972022

Korzyści porannego zbliżenia

Poranny seks może być doskonałym sposobem na rozpoczęcie dnia. Nie tylko pomoże Ci się odprężyć, ale także zastąpi poranną gimnastykę. Przekonaj się o innych zaletach porannego zbliżenia, które przedstawiamy poniżej.

Poranny seks z pewnością będzie o wiele przyjemniejszym budzikiem niż uporczywy dźwięk budzika. Seks wyzwala w naszym organizmie oksytocynę, hormon szczęścia, który sprawia, że czujemy się szczodrzy i chętni do współpracy. Dodatkowo, tego typu emocje wzmacniają więź między partnerami. Polecamy również: Inny rodzaj orgazmu – różnice między szczytowaniem u kobiet i mężczyzn.

Poranny seks ma również korzystny wpływ na nasz system odpornościowy. Jeśli chcesz uniknąć infekcji i dodać sobie energii oraz siły potrzebnej na nadchodzący długi dzień, seks będzie doskonałym rozwiązaniem.

Pamiętaj również, że orgazm podczas porannego zbliżenia podnosi poziom estrogenu, co korzystnie wpływa na skórę i włosy. Warto zaznaczyć, że poziom testosteronu u mężczyzn jest najwyższy właśnie rano. Dlatego Twój partner może mieć największą ochotę na seks właśnie wtedy, podczas gdy wieczorem może być już zmęczony. Czasami warto pójść na ustępstwa i zorganizować mężczyźnie wymarzoną pobudkę. 🙂

Jeśli jesteście parą starającą się o dziecko, pamiętaj, że nasienie wypoczętego i nabuzowanego testosteronem partnera jest bardziej wartościowe. Zobacz też: Powody, dla których warto uprawiać seks tej nocy – 10 przyczyn, które musisz wziąć pod uwagę!

Przed porannym zbliżeniem warto również skorzystać z chwili w łazience. Umyj zęby, aby Twój partner nie poczuł nieświeżego oddechu jako pierwsze, gdy się obudzi.

Jeśli nie masz rano czasu na seks, ponieważ poranna toaleta zajmuje za dużo czasu, może warto rozważyć poranny seks pod prysznicem? Połączenie dwóch przyjemnych i pobudzających czynności może być idealnym rozwiązaniem.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →