22 lutego 2024
449c0c12-7f59-416b-a8e8-69434901f04c-4716320

Malinka – czy to bezpieczny wyraz pożądania? Odpowiadamy!

Malinka – to zazwyczaj miłe wspomnienie, które jednak może stać się nieco wstydliwe, gdy pojawia się na naszej skórze. Jeśli nadużywamy tego rodzaju wyrazów uczuć, powinniśmy zachować umiar – dla dobra naszego zdrowia i urody. Okazjonalne malinki nie powinny jednak prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji. Oczywiście, jak zawsze, zdarzają się wyjątki od reguły.

Malinka – czy to bezpieczny wyraz pożądania? Odpowiadamy!

Gdybyś zapytała lekarza, czym jest malinka, z pewnością odpowiedziałby, że to uraz. Powstaje po tym, jak przez chwilę zostaje zasysane fragment ciała – najczęściej w okolicach szyi. Efektem jest krwiak, który wygląda jak przekrwienie pod postacią czerwonych plamek. Później przybiera on kolor sinawy, bordowo-fioletowy i zielony, by po kilku dniach zniknąć. Krążą wiele plotek na temat malinek, na przykład, że mogą wywoływać raka. Okazuje się jednak, że nie ma naukowych badań potwierdzających tę teorię. Oczywiście, jak zawsze, w ekstremalnych sytuacjach, takie akty miłosne mogą prowadzić do tragedii. Mówimy tutaj o przypadkach, gdy partner „przyssał się” zbyt mocno. Medycyna zna przykład kobiety, która zmarła po malince. Jak to się stało? Doznała udaru, ponieważ w krwioobiegu szyi utworzył się skrzep, który odciął dopływ krwi do mózgu, co skutkowało śmiercią. Również ramię od strony wykonania śmiertelnego pocałunku zostało porażone. Takie sytuacje są jednak rzadkie, choć należy pamiętać, że zdarzają się.

Czy malinka powinna być powodem do wstydu?

Jeśli partner wykonuje ją delikatnie i nie jest to regularna praktyka, nie powinno nam grozić nic poważnego. Jak już wspomniano wcześniej, to zwykły krwiak, który powstaje w wyniku przerwania naczynek włosowatych. Takie same krwiaki pojawiają się po uderzeniach i zazwyczaj znikają po kilku dniach. Istnieje jednak ryzyko zarażenia się opryszczką przez partnera. Nie pozwól mu na taką czułość, jeśli na jego skórze widoczne są jakiekolwiek zmiany. Ponadto, pamiętaj, że malinka, zwłaszcza na jasnej skórze, może pozostawić trwały ślad w postaci blizny. Biorąc pod uwagę ogólne rozważania na temat malinki, nie możemy być pewni w 100%, że jest ona bezpieczna. Dlatego zalecamy zachowanie ostrożności w tej kwestii miłosnej.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →