22 lutego 2024
712d2f66-a187-42c2-8e90-7be9b913866c-6121033

Najczęstsze pomyłki na początku romansu

Początki związku mogą być trudne, szczególnie gdy spotykamy kogoś, kto naprawdę nam się podoba. Przedstawiamy najczęstsze błędy, które część z Was może już popełniła na początku związku.

Zobacz też: Jak zaimponować mężczyźnie w 6 prostych krokach?

Najczęstsze błędy na początku związku – Zalewanie wiadomościami

Nie ma nic złego w tym, żeby jako pierwsza się odezwać. Jednak warto zastanowić się, czy wysyłanie wielu wiadomości bez otrzymywania odpowiedzi nie sprawia, że wydajesz się zdesperowana w jego oczach? Przestań ciągle myśleć o nim, znajdź sobie inne zajęcia i nie osaczaj swojego obiektu uczuć.

Najczęstsze błędy na początku związku – Zaniedbywanie przyjaciół

Nie odkładaj swoich planów z przyjaciółmi ze względu na faceta. Jeśli naprawdę Cię lubi, nie będzie miał nic przeciwko przesunięciu spotkania na inny dzień lub towarzyszeniu Ci, jeśli chcesz go poznać. Pamiętaj, że związki, zwłaszcza te nowe, często się kończą. Warto mieć kogoś, kto wysłucha Cię, gdy będziesz chciała się wypłakać.

Polecamy również: Jak dobrze wypaść na pierwszej randce?

Najczęstsze błędy na początku związku – Brak szczerości

Czasami na początku związku mamy tendencję do szukania wspólnych zainteresowań i gustów, często na siłę. Jeśli obiekt Twoich uczuć lubi piłkę nożną, nie udawaj, że jesteś wiernym kibicem jego ulubionej drużyny. Zamiast tego, zaproponuj wspólne pójście na mecz lub nawet obejrzenie go w telewizji. Niech spróbuje Ci wytłumaczyć, co to jest spalony – będziesz się przy tym lepiej bawić niż udając i… kłamiąc.

Najczęstsze błędy na początku związku – Zakazane tematy

Istnieje lista tematów, które przynajmniej do pierwszego wyznania miłości nie powinny być poruszane. Dotyczą one spraw związanych z małżeństwem, dziećmi i wspólnym życiem. Nie dlatego, że mężczyźni nie chcą o tym rozmawiać, ale chcą rozmawiać o tym z odpowiednią kobietą. Nie chcę, żeby po kilku randkach tego rodzaju rozmowy były traktowane jako obietnica. Twój zegar biologiczny może tykać i nie dawać Ci spokoju, ale mężczyzna nie odczuwa wewnętrznej presji posiadania rodziny. Przede wszystkim szuka partnerki, a reszta według niego przyjdzie sama.

Najczęstsze błędy na początku związku – Śledzenie online

Nie musisz odpowiadać na każdy jego post, nie musisz lubić każdego jego komentarza czy zdjęcia, i nie musisz czytać od deski do deski jego bloga. Niech nie czuje się śledzony przez kobietę, z którą był na jednej randce, a nawet kilku. Nie wywieraj presji i nie staraj się zawsze wiedzieć, co się u niego dzieje. Nie oznaczaj też w ten sposób swojego „terenu”.

A Wy popełniłyście któryś z wymienionych błędów? A może znacie inne, których należy unikać na początku znajomości?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →