22 lutego 2024
b9d9e428-f207-4187-be84-249dfeaa1ef5-5445096

Najczęstsze pułapki na randce – oto, co odstrasza!

Po pierwszej randce zdarza się, że druga osoba nie odpowiada na nasze wiadomości. Zastanawiamy się wtedy, co poszło nie tak. Czy to nasze teksty na podryw były żenujące? Czy to my jesteśmy w czymś winni? Osoby o wysokim poczuciu własnej wartości często obwiniają drugą stronę. Natomiast ci, którzy mają problemy z samooceną, biorą całą winę na siebie. Oto najpopularniejsze błędy na randce. Przygotujcie się na lekcję. Oto najczęstsze błędy na randce w pigułce!

Zobacz także: Jak zorganizować udaną randkę: porady od wnuczki i babci

Najczęstsze błędy na randce

Poznaj 5 podstawowych zachowań, które gwarantują 100% szans na… niepowodzenie. Jeśli je rozpoznasz, będziesz wiedzieć, dlaczego nie było drugiej randki.

Zanudzaj swoim ciągłym gadaniem: gadulstwo

To zachowanie często kojarzone z kobietami, ale nie zawsze. W stresujących sytuacjach nasze ciała reagują inaczej, niż byśmy chcieli. Jedni milczą, bo słowa nie chcą przejść przez gardło, inni nie dają drugiej stronie dojść do głosu. Niestety, wtedy z naszych ust często wypływają głupoty.

Jeśli chcesz, żeby to była wasza ostatnia randka, opowiadaj o swoich byłych partnerach, problemach żołądkowych psa, niepasujących butach albo plamie na koszuli, z którą nie możesz sobie poradzić. Szansa na kolejną randkę będzie bliska zeru.

Zegarek zostaw w domu: spóźnianie się

Spóźnij się do restauracji i oczywiście nie przepraszaj – to klasyka! Daj drugiej stronie do zrozumienia, że powinna być wdzięczna, że w ogóle się pojawiłaś. Przychodząc na umówione spotkanie z dużym opóźnieniem, pokazujesz partnerowi, że nie jest dla ciebie ważny. Nawet jeśli zaczniesz się tłumaczyć i przepraszać, trudno zatrzeć pierwsze wrażenie. Takie zachowanie sprawia, że od razu zostaniesz uznana za osobę, która nie szanuje innych, jest zarozumiała lub zakręcona.

Ciągle narzekaj: marudzenie

Nikt nie lubi ciągłego narzekania. Powiedz, jak bardzo nie smakuje ci danie, które właśnie dostałeś. Nawet jeśli to druga osoba wybrała restaurację. Skarż się na obsługę, pogodę i wiele innych rzeczy. Jeśli masz wiedzę na temat gastronomii czy wyboru odpowiedniej zastawy do dań, lepiej nie pokazuj tego na pierwszej randce. Delikatna uwaga w formie ciekawostki wystarczy.

Ciągłe narzekanie sprawi, że druga osoba uzna cię za przemądrzałą i z wygórowanymi wymaganiami. Jak w takim przypadku twój towarzysz ma cię imponować? Nawet nie spróbuje, a kolejny błąd na randce gotowy.

Powiedz, co ci się nie podoba: wytykanie wad i błędów

Powiedz, co ci się nie podoba w sobie lub w partnerze. Powiedz mu, że ma brzydki krawat albo że sukienka ją pogrubia. Możesz też ciągle narzekać na swój wygląd. Nie zauważył tego pryszcza na twojej szyi? Powiedz mu o tym! Jeśli od samego początku pokazujesz swoje wady, druga osoba może dojść do wniosku, że nie jesteście tak fajni, jak się wydawaliście. Ciągłe wytykanie wad i błędów drugiej osobie szybko zakończy randkę niepowodzeniem. Czy czujesz się swobodnie w towarzystwie osób, które ciągle cię poprawiają?

Zapomnij o kulturze: brak dobrych manier

Trzymaj łokcie na stole, głośno siorb, pijąc napój i mów z pełną buzią. Przecież twój przyszły partner musi wiedzieć, jaka jesteś naprawdę. Nie musisz być spięta przez całą randkę, ale nagminne łamanie zasad dobrego wychowania nie zostanie dobrze odebrane.

Jakie błędy na randce są według was najgorsze? Co jeszcze dodałbyś do tej listy?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →