21 lutego 2024
0bec154c-f19b-4695-898a-179e70a29e9b-8354737

Najnowsze trendy w pierścionkach zaręczynowych 2021 – odkrywamy, jakie wzory będą na topie w tym roku

Zbliżając się do nowego roku, wiele kobiet zaczyna rozważać przejście z niezobowiązującego związku na poważniejszy poziom. Przed zaręczynami często pojawia się etap oglądania modnych pierścionków zaręczynowych, których wzory można subtelnie podpowiedzieć przyszłym narzeczonym, szczególnie jeśli dają nam sygnały, że myślą o zakupie takiej biżuterii. Dla tych z Was, które jeszcze nie powiedziały sakramentalnego „tak”, przygotowaliśmy przegląd najnowszych trendów w tej dziedzinie. Zapraszamy na krótki przegląd najpopularniejszych wzorów!

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe 2021 to połączenie klasyki z nowoczesnymi wariacjami na temat, które uwielbiają celebrytki.

W zależności od preferencji, na pewno będziesz miała ochotę krzyczeć entuzjastycznie „tak!” lub z trudem ukryjesz grymas niesmaku. Sprawdź, jak zareagujesz na pięć najmocniejszych trendów tego sezonu zaręczynowo-ślubnego!

Pierścionki zaręczynowe 2021 – odkrywamy, jakie wzory będą na topie w tym roku

Pierścionek zaręczynowy jest symbolem wzajemnego uczucia i zaangażowania.

Świadczy o wejściu miłosnej relacji na wyższy poziom i jest znakiem dla innych, że nasze serce jest już zajęte. Tradycyjnie przyszli narzeczeni kupują swoim wybrankom pierścionki ze złota (żółtego, białego lub różowego) z diamentami. Jednak coraz bardziej popularne staje się wybieranie pierścionków z innymi kamieniami lub diamentami otoczonymi przez mniejsze kamyki.

Jakie trendy w biżuterii zaręczynowej wskazują eksperci z branży jubilerskiej na ten rok?

Sprawdź poniżej!

Modne pierścionki zaręczynowe 2021 – top 5:

1. Klasyczny kamień w kształcie łezki

Pamiętasz pierścionek z diamentem w kształcie „gruszki”, który Carrie Bradshaw znalazła w torbie swojego chłopaka i który wydał jej się brzydki? „Gruszka” to po prostu kształt kamienia, który dla nas jest łezką. Ten klasyczny kształt doskonale pasuje do różnych stylizacji i jest wygodny w noszeniu, co dla zaręczonej dziewczyny ma ogromne znaczenie. Jeśli jednak jesteś indywidualistką jak Carrie, zainteresuj się punktami 4. i 5.

2. Diament w aureolce

Duży kamień otoczony mniejszymi „gwiazdami” to kolejny modny pierścionek zaręczynowy tego sezonu. Przypomina klejnoty królewskie, które widzimy w katalogach i na zdjęciach księżnej Diany. Takie połączenie zazwyczaj jest droższe niż pojedynczy kamień-łezka, ale trudno mu się oprzeć!

3. Oczko na dwóch paskach

Pierścionek z dużym kamieniem na podwójnej opasce, podobny do tych noszonych przez sławne gwiazdy i celebrytki, jest prawdziwym hitem tego sezonu według ekspertów. Taki model został podarowany Beyonce przez Jay-Za. Nie da się ukryć, że pokryte kryształkami ramiona podwójnej obrączki, towarzyszące wielkiemu kamieniowi osadzonemu w centrum, przyciągają wzrok…

4. Barwne diamenty i inne kolorowe kamienie

Marilyn Monroe śpiewała, że „diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet”, ale na pewno miała na myśli przezroczyste, bezbarwne kamienie o pięknym szlifie. Jednak w tym sezonie coraz większą popularnością cieszą się kamienie w nietypowych barwach. Oprócz błękitnego diamentu, znanego jako „serce oceanu” z filmu „Titanic”, na salony zaczynają wkraczać kosztowne kamienie w różnych kolorach. Jubilerzy nadają im odważne, nowoczesne kształty, takie jak barokowe prostokąty, serduszka czy księżyce. Kto nie chciałby poczuć się jak współczesna księżniczka, nosząc na palcu pierścionek z rzadkim, kosztownym klejnotem?

5. Szlachetny pierścień w stylu „cygańskim”

Jeśli jesteś wyjątkową indywidualistką i lubisz ostentacyjny styl bohemy, zainteresuj się trendem na „cygańskie pierścionki zaręczynowe”! Masywne obręcze ze złota z wprawionymi w nie kolorowymi klejnotami na pewno staną się ozdobą Twojej prywatnej kolekcji biżuterii. Kto wie, może okażą się magicznymi pierścieniami w stylu skarbu serialowej Arabelli? Patrząc na nie, jesteśmy pewni, że spełnią niejedno życzenie swoich przyszłych właścicielek.

Co myślisz o tegorocznych trendach w pierścionkach zaręczynowych? Który z nich wybierasz?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →